If Kindlustuse blogi

Vargad viivad trepikojast jalgratta? Siin aitab üks abimees

Ka talvisel ajal ratast kasutades ole hoiustades ettevaatlik. Trepikodades ootavad rattad on varastele kerge saak.Foto: Shutterstock

Kuigi talvised ilmad on rattureid tänavatel vähemaks jätnud, leidub neid, kes sõidavad jalgrattaga viimase hetkeni, teinekord isegi lumisel ajal. Sõbral külas käies või kodus trepikojas ratast hoides võib aga omanikku tabada halb üllatus, kus pikanäpumehed on otsustanud jalgratta endale võtta. Kas kindlustus aitab?

Selliste olukordade puhul saab omanikke aidata kodukindlustus. Siis ei ole kaitstud mitte ainult sinu jalgratas, vaid ka muud esemed, mida oled sunnitud aeg-ajalt trepikojas hoida, näiteks lapsevanker, mis võib samuti üpris hinnaline olla. 

Küll aga ei tähenda see, et võiks enda asjadega olla lohakas. Kindlasti tuleb jalgratas lukustada mõne püsiva asja külge, olgu selleks rattahoidik võik trepi käsipuu. Samamoodi tasub kinnitada ka tõukeratas või lapsevanker. Ei ole mõtet teha vargust pikanäpumehe jaoks liiga kergeks.

Trepikojas ratta või muude esemete hoidmisega tasub olla ettevaatlik. Paljud korteriühistud seda üldse ei luba, kuna tulekahju korral peavad väljapääsuteed olema vabad.

Olemas on ka eraldi rattakindlustus

Rattakindlustusega saab kaitsta nii tavalisi, kui muidugi ka aina enam liikluses silmatorkavaid elektrilisi jalgrattaid. Siinkohal ei ole vahet, kas tegemist on eriti ägeda maastikurattaga või lihtsa linnarattaga, millega tänavatel kulgeda. Kindlustada saab neid ühtemoodi. Küll aga tuleb meeles pidada ühte asja – kindlustada saab kuni 1500 eurot maksvaid rattaid ning sõiduvahend peab olema kindlasti töökorras ja kahjustamata.

If Kindlustus pakub nii ratta- kui ka kodukindlustust. Rattakindlustuse kohta saad lähemalt uurida siit ja kodukindlustuse kohta siit

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.