If Kindlustuse blogi

Võta oma kindlustuslepingu tingimused luubi alla

Kui kindlustuslepingu tingimused on uuendamata, ei pruugi selles fikseeritud summa kahjude korvamiseks piisav olla. Kehvemal juhul tuleb taastamiskulud aga üldse ise kanda.Foto: Pixabay

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp märgib, et tavaliselt sõlmitakse kindlustusleping üheks aastaks.

“Soovitame alati leping üle vaadata, kui kindlustusselts saadab uueks perioodiks uuenduslepingu,” suunab Sepp paika pandud tingimusi iga-aastaselt hoolsa pilguga üle käima ja uut lepingut allkirjastama.

Miks peab lepingut uuendama?

Pärast ühe kindlustuslepingu lõppemist, tuleb allkirjastada uus, ikka sel põhjusel, miks lepingut üldse sõlmida – kindlustustunde saamiseks, et õnnetuse korral oleks võimalik kodu kiiresti taastada.

Sepp toob näite, et kui kindlustus on kliendile saatnud uuenduslepingu, kuid selle eest on jäetud tasumata, katkeb kindlustuskaitse. Kui nüüd tekib kahjujuhtum, näiteks puruneb veetoru ja see ujutab põrandad üle, ei ole kindlustuselt abi loota ja taastamiskulud peab ise kandma.

Vaata lepingutingimused üle

Kui kõnelda lepingus toodud tingimustest, siis loomulikult on needki vaja aeg-ajalt luubi alla võtta. Näiteks kindlustuse kaitsete ulatus on vaja üle vaadata seetõttu, et ajaga muutub ka kindlustatud esemete väärtus või soetatakse uusi ja kaitsete ulatus, mis sai aasta eest lepingus fikseeritud, ei pruugi enam piisav olla.

“Kui kindlustatakse ehitusjärgus maja, millel on katus peal, aknad-uksed ees, aga siseviimistlus veel tegemata, annavad seltsid sellisele „mustale karbile“ vaid piiratud ulatusega kindlustuskaitse. Siseviimistluse valmides on siis mõistlik kindlustusleping koos seltsiga üle vaadata ja kaitset suurendada,” toob Sepp näite.

Kodusele varale piisav kaitse

Sama kehtib siis, kui koos kodukindlustusega on kindlustatud ka kodune vara. Kui koju on toodud uus telekas või ostetud moodsam köögitehnika, ei pruugi eelmises kindlustuslepingus fikseeritud summa enam sugugi võimalike kahjude korvamiseks piisav olla.

Kodukindlustuse kohta saab täpsemalt lugeda siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.