If Kindlustuse blogi

Võtad endale uue koera või kassi? Ära tema kindlustamisega venita!

Lemmikloomad pakuvad palju rõõmu.Foto: Shutterstock

Oled kuulnud ütluseid, et “kodu ilma kassita on lihtsalt maja,” või “koer on Sinu suurim sõber, kes armastab Sind alati tingimusteta?“ Kõik neljajalgsete lemmikute omanikud teavad seda, kuid lemmiklooma, eriti esimese lemmiku võtmine on alati suur samm ja peab olema kindlasti kaalutletud otsus.

Sageli võetakse loomi endale suviste aegade lähenedes, mil loomaga on hea õues aega veeta. Esimese asjana mõtle, et lemmik ei ole vaid mingi hooajaline impulssost, mille suve lõppedes või looma suureks kasvades võid hüljata. Temaga kaasnevad kohustused. Aga ka väga palju rõõmu, kuid vahel ka muret. Et murekoormat vähendada, siis tasub oma lemmikule kindlasti teha ka lemmikloomakindlustus.

Kindlusta võimalikult varakult

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul saab lemmikloomi kindlustada juba päris pisikesest peale – juba siis kui nad on vaevalt kahekuused. “Soovitamegi seda võimalikult varakult teha, sest kunagi ei tea, millal ootamatused võivad tabada,” räägib Sepp.

Lemmikloomakindlustus ei hoia ära ühtegi haigestumist, kuid annab võimaluse oma karvast sõpra kõige paremal moel ravida, ilma et peaks liiga palju rahalistele väljaminekutele mõtlema. 

If Kindlustus pakub oma lemmikutele võimalust valida kolme erineva paketi vahel – Lemmik, Superlemmik ja Superlemmik+. Võrdle ja vali teie perele sobivaim pakett.

Lemmikloomakindlustuse igakuine makse võib varieeruda ning sõltub muuhulgas ka looma tõust ja vanusest. Keskmiselt on koera igakuine kindlustusmakse 15 eurot kuus, kassi puhul 11 eurot. Täpsema summa saad välja arvutada lemmikloomakindlustuse lehel.

Võimalik on saada kindlustuskaitse pea 12 aastaseks saamiseni

Varem sai oma lemmiklooma kindlustada kuni 7. eluaastani, mis tähendas, et viimast aastast kindlustuspoliisi oli võimalik sõlmida veel siis, kui lemmik on ka viimast päeva 7 aastane. Nüüd saavad pikaajalised lemmikloomakindlustuse kliendid, kes on If Kindlustuse juures oma lemmikut kindlustanud vähemalt viis aastat järjest, jätkata lemmiklooma kindlustamist märkimisväärselt kauem.

Sepa sõnul on viimane võimalus loomale üheaastast kindlustuspoliisi osta seni, kuni lemmikloom on 10 aasta ja 364 päeva vanune. “Sellisel juhul kehtib kindlustuskaitse lemmiklooma peaaegu 12 aastaseks saamiseni,” märgib ta.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.