Kinnisvara24 blogi

Vaata pilte: räppar nublu paradiisisaar on müügis koos huvitava lisaga!

Väheloo saarele on planeeritud ehitada tõeline kultuuriinkubaator.Foto: Kinnisvara24

Harjumaal Kuusalu vallas Pärispeal Hauaneeme lahes on müügis tilluke Väheloo saar, mille Maarjamaa kuulsaim mõminaräppar nublu endale paar aastat tagasi ostis.

Kui nublu selle umbes hektari suuruse saare ostis, siis räägiti võimalusest ehitada sinna jahisadam ja paadisild. Meedias arutleti ka selle üle, et ehk ehitab nublu sinna oma majagi. 

Foto: Kinnisvara24

Ehituseni räppar ei jõudnudki, küll aga on olemas plaan luua väikesaarele hoopis kultuuriinkubaator, kus loomeinimesed saaksid anda kontserte, korraldada näituseid või loomelaagreid. Saare ostjal on võimalus seda ideed edasi arendada.  

139 000 euroga müügis oleva paradiisisaare visiooniks on tõelise teadus- ja kultuuriinkubaatori loomine. Saari, mis oleks tervenisti loomeinimeste päralt, maailmas naljalt ei leia ning see teeb selle Eesti paiga veelgi ainulaadsemaks. 

Foto: Kinnisvara24

Tänaseks on rikkaliku ajalooga Pärispea piirkonda, kuhu ka Väheloo saar kuulub, külastajatel väga mõnus avastada. Saar asub rannikust umbes 100–150 meetri kaugusel. Ajaloolised piirivalverajatised on kõigest mõne minuti kaugusel Pärispea ja Viinistu küladest ehk piirkonnas on justkui läbilõige Eesti viimase saja aasta ajaloost. Lisaks asub Pärispea poolsaarel ka 20 aastat tagasi avatud Viinistu Kunstimuuseum.

Foto: Kinnisvara24

Kui siia lisada Väheloo kultuuriinkubaator, kus korraldada elamusi pakkuvaid suvekontserte, kunstinäituseid või loomelaagreid, siis võiks Väheloost ja Pärispeast saada veelgi armastatum kultuuripesa.

Foto: Kinnisvara24

Kui saare uus omanik tahab inkubaatori loomisega jätkata, siis peab astuma järgmised sammud: koostöös Kuusalu vallavalitsuse ja keskkonnaametiga on vaja luua hoonestuse võimalus üldplaneeringu tasandil. Seejärel saab detailplaneeringuga määrata kinnistule sihtotstarve ja saada ehitusõigus. Visiooni elluviimise protsessiga on juba alustatud – Raivo Tabri Arhitektuuribüroolt on tellitud planeeringu eskiis. 

Muidugi on selge, et sellise asukoha puhul on ääretult oluline, et inimtegevuse mõju keskkonnale oleks minimaalne. Eesmärgiks on ikkagi säilitada Väheloo kaunist loodust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.