Korraga liiga suur summa, mida välja käia. Kuidas finantseerida päikeseparkide rajamist?

Kuivõrd päikesepargi rajamine on investeering aastakümneteks, tasub kindlasti mõelda finantseeringu hajutamisele, mille üheks heaks võimaluseks on kasutada järelmaksu.Foto: Shutterstock

Päikesepaneelidest rääkides ei saa üle ega ümber investeeringust, mis alguses teha tuleb. Olenevalt päikesepargi suurusest võib maksumus ulatuda üle kümne tuhande euro. Millised võimalused on päikesepaneelide eest tasumiseks?

Üks variant on kogu investeeringu eest tasuda kohe täissumma, kuid sageli võib nii suur ühekordne väljaminek olla perekonna jaoks liig. On ju hea jätta ka säästufondi midagi, juhuks kui peaksid tulema ettenägematud kulutused.

Kuivõrd päikesepargi rajamine on investeering aastakümneteks, tasub kindlasti mõelda finantseeringu hajutamisele, mille üheks heaks võimaluseks on kasutada järelmaksu. 

Elektrum Eesti pakub oma päikesepaneelidele erinevaid järelmaksu võimalusi.

Elektrumi järelmaks pakub 0-protsendilist intressi

Esimese võimalusena pakub Elektrum ise järelmaksu, mis on mõeldud just päikesepaneelide paigaldamiseks. Valides selle finantseerimisviisi, tuleb kliendil teha 15-protsendiline sissemaks ning ülejäänud summa on võimalik jaotada kuni viie aasta peale. 

Täpse perioodi saab iga klient enne lepingu allkirjastamist ise valida. Eriti magusaks teeb selle pakkumise teadmine, et intress on sellisel juhul 0 protsenti ning lepingutasu samuti 0 eurot.

Swedbankiga on võimalik maksed jaotada kuni kümne aasta peale

Teine võimalus päikesepaneelide eest osade kaupa maksmiseks on kasutada Swedbanki laenu, mis on mõeldud just nimelt päikesepaneelide ostuks ja paigaldamiseks majale, katusele või maa peale.

Swedbanki laenu saab võtta koguni kuni kümneks aastaks, kuid säilib ka võimalus laen enne tähtaega tagasi maksta. Erinevalt Elektrumi enda järelmaksust on Swedbanki pakkumisel fikseeritud intress 4,9% ja lepingutasuks on 100 eurot. 

Lisaks on Elektrumil käimas kampaania “Elektrum loosib päikeseelektrijaama”. Kõikide eraklientide vahel, kes perioodil 1.03–30.09.2023 sõlmivad päikesejaama ostu-müügilepingu, loositakse välja 5000 eurot. Ja see summa ongi mõeldud elektrijaama ostu-müügilepingu tasumata osa vähendamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.