KV.ee blogi

4 märki, et kodu vajab uuenduskuuri

Foto: Shutterstock

Remont ei pea olema sugugi aastakümneid vana, et tekiks õigustus tapeedid välja vahetada või lagi üle võõbata. Ka vaid paari aasta eest remonditud kodus võib tekkida vajadus üht-teist värskendada või muuta. On mõned kindlad märgid, mis viitavad sellele, et ette võiks võtta uuenduskuuri.

Kodus valitseb pidevalt segadus

Tapeedid näevad välja korralikud ja värv ei paista kusagilt kooruvat, kuid kõikjal valitseb koguaeg segadus. Just see viimane võib olla märk asjaolust, et majapidamine vajab väikest uuendust. Ning see ei pruugi sugugi tähendada remonti – mõnikord piisab ka põhjalikust suurpuhastusest.

Vaata üle olemasolevad panipaigad ja kapid ning mõtle, kuidas saaks asja muuta. Ehk piisab lihtsalt sellest, et võtad ette suurpuhastuse ja sorteerid asjad läbi. Ebavajalikust kraamist on võimalik vabaneda ja vajadusel panipaigad ümber planeerida. Segadust aitab vältida ka see, kui soetad juurde mõne mööblitüki, et igal asjal oleks oma kindel koht.

Värv koorub ja tapeedist on ribad väljas

Seintelt kooruv värv võib viidata mõnele suuremale probleemile (näiteks pääseb vihmavesi kusagilt sisse), kuid isegi kui see nii ei ole, jätab värvikahjustustega pind lihtsalt halva mulje.

Esteetilise ilme taastamine ei võta alati sugugi suurt ampsu eelarvest. Sageli ei ole isegi maalrit vaja tellida ning investeerida tuleb vaid oma aega. Kena seina saavutamiseks piisab pinna puhastamisest ning uue värvi või tapeediga katmisest.

Mulje on sünge ja tunne tume

Sumedad ja tumedad toonid võivad tunduda küll toredana, kuid ei ole sugugi harv juhus, kui need muutuvad mõne aja möödudes rõhuvaks.

Asjaolu, et kodu tundub liiga pime ning kipub isegi meeleolu mõjutama, viitab vajadusele haarata värvipurgi ja -rulli järele.

Elamises on pidevalt liiga palav

Kui tunned, et majas või korteris on koguaeg liiga palav ja umbne, tasub alustuseks sättida toatemperatuur paari kraadi võrra madalamaks. Kui sellest ei tundu abi olevat, on suur tõenäosus, et probleem on ventilatsioonis või koguni selles, et ventilatsiooni ei ole üldse.

Akende avamine ei ole õhuvahetussüsteemi puudumisele sugugi hea ja püsiv lahendus. Kuna halb õhk võib tekitada tervisehädasid (nt peavalu, uimasus, väsimus), tuleb probleem kindlasti adekvaatsel viisil lahendada. Seejuures on soovitatav kaasata vastava ala spetsialistid, et teha läbi mõeldud ja asjakohased muudatused.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.