KV.ee blogi

4 põhjust, miks ise kodus remonti teha

Üha rohkem tekib teenuseid, mis meie elu lihtsamaks ja mugavamaks teevad: poes käimiseks on kuller, õhtusöögi saab koju tellida, kes ise koristada ei viitsi, see palkab koduabilise, ning parima lennupileti ostmiseks seame sammud virtuaalsesse turismibüroosse.

Kõike seda selleks, et inimestele jääks rohkem aega tegeleda neile meelepäraste tegevustega. Nii pole ka imestada, et sotsiaalmeedias otsitakse tihtipeale inimest, kes paneks tapeedi seina või aitaks muude lihtsamate remonditöödega.

Kui keerukamad ja erioskusi nõudvad viimistlustööd võiks tõesti jätta spetsialisti hooleks, siis remonditegemises iseenesest pole midagi üle mõistuse rasket. Mis on need põhjused, miks võiksid ise kodus remonti teha?

Odav

Remont ei ole odav lõbu, eriti kui tahta head tulemust. Peale korteri soetamist pole inimestel tihti väga palju vaba raha alles ning peas tiksuvad kodulaenu tagasimakse tähtajad.

Ise remondi tegemine on kindlasti üks viise, kuidas uue elu alustamisega seotud kulutusi veidi vähendada. Töömehe palkamise raha võib sel juhul investeerida hoopis ägedamasse mööblisse, kallimasse vaipa või mugavamasse kodutehnikasse.

Oma tempo

Remondimeest palgates pole sa kunagi 100% kindel, et töö saab tähtajaks tehtud. Loomulikult on olemas tublid ja kiired töömehed, kuid õnnetuseks on olemas ka töömehed, kel on korraga käsil mitu objekti ning seetõttu hakkab töö venima.

Ise tegemise korral tähtaja mure kaob. Remondi alguses tuleb lihtsalt päeva- või nädalaplaan paika panna ning siis sõltub kõik juba sellest, kui hoolsalt sa ise töökava järgid.

Korralik töö

Kahjuks võib juhtuda ka seda, et remondimehe ja sinu nõuded kvaliteedile ei ole samad. Nii võidki avastada, et midagi on lohakalt tehtud. Ninakam töömees vastab selle peale, et kõik vastab nõuetele, ning siis sõltub kõik juba sinust endast — kas paned oma sõna maksma või lepid soovitust kehvema tulemusega.

Ise tehes oled iseenda ülemus ning tead, et aeg ja töö, mida sa remondi tegemisse kulutad, on investeering su enda ilusasse uude kodusse. Ise tehes saad asju just nii kaua putitada, kuni tulemusega 100% rahul oled. 

Isetegemise mõnu

Kui su tööks on kaheksa tundi päevas ekraani vahtida, e-kirju toksida ja andmeid analüüsida, on värvimine, tapeetimine või muu käeline tegevus lausa teraapiline.

Eriti hea on remont ette võtta pere, sugulaste või sõprade seltsis talgutena. Nii lendab töö linnutiivul, saab suhelda sugulaste või sõpradega, kelle jaoks muidu on ehk raske aega leida, ning õhtul saab väljateenitult üheskoos midagi toredat ette võtta.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.