KV.ee blogi

5 kõige paremat soovitust, et saaksid müügikuulutuse juurde perfektsed fotod

Korteri müümisel aitavad kvaliteetsed ja läbimõeldud müügipildid sind paljuski kaasa. Esiteks saab pilkupüüdvam pilt rohkem tähelepanu ja uudistajaid, mis omakorda viib rohkemate huvilisteni, kes korterit päriselt vaatama tulevad. Kui sul pole võimalust palgata pildistama professionaalset fotograafi või tahad ise kätt harjutada, siis siin on mõned näpunäited, mida võiksid pildistamisel jälgida.

Kord majja!

Kõik algab siiski korras majapidamisest. Võib juhtuda, et sa ise oled oma segasummasuvilaga niivõrd harjunud, et ei oskagi kõiki asju ise märgata. Kutsu kriitilise pilguga sõber appi või palka koristaja. Lisaks elementaarsetele asjadele, nagu mustad riided ja räpased toidunõud, võiks kaadrist välja jätta ka puntras juhtmed ning riiulitesse kuhjunud paberihunnikud. Viimaseks lihviks pese aknad ja tee kindlaks, et kõik maalid su seintel oleks kenasti loodis!

Saagu valgus!

See ei tähenda välguga pildistamist. Üldjuhul soovitame välguga fotograafia jätta professionaalide hooleks. Sina vali pildistamiseks kõige päikseküllasem päev, kõige eredam hetk tervest päevast ja lisaboonuseks lülita sisse ka kõik tuled oma majapidamises. Naturaalne valgus muudab pildi hubasemaks ning lambivalgus on puhtalt mõnusaks detailiks.

Kõik oleneb vaatenurgast

Ära pildista silmade kõrguselt. Ehkki see on meie esimene instinkt – sellelt kõrguselt me ju kõike vaatleme – pole see sulle kõige kasulikum nurk. Pildistades veidi madalamalt, umbes pooleteise meetri kõrguselt, jätab pilt tihtilugu ruumist tunduvalt avarama mulje. Lainurk objektiiv võib su toa küll hiigelsuureks moonutada, ent olgem ausad – see efekt aitab sind ainult selle hetkeni, kui potentsiaalne klient uksest reaalselt sisse astub. Pigem rõhu tõetruudusele – pildista ukse juurest või toanurgast, katsudes anda edasi kõige realistlikumat ning informatiivsemat pilti enda elupinnast.

Tea oma trumpe ja kasuta neid

Hea pildi eesmärgiks on edastada vajalik info. See info sisaldab ligikaudset ruumi suurust, interjööri seisukorda, sisekujunduslikke valikuid, eluruumi funktsionaalsust ja muud elementaarset, ent vajadusel võid sa pildiga edasi anda ka misiganes infot, mida sa vajalikuks pead. Kui su eluruumil on unikaalseid detaile, olgu selleks huvitav laevõlv, mõni disainriiul või hoopis värskelt renoveeritud vannitoasein – kasuta müügipilte, et neid trumpe rõhutada. Kui su toas ei ole esmaspilgul ühtegi erilist vaatamisväärsust, tekita see ise – plassile toale annab värvi näiteks kirju voodikate, erk pildiraam või bukett värvilisi sügislilli.

Lappa fotoraamatuid

Kui kaamera käes hoidmine on sinu jaoks uus, siis tasub kiirelt üle käia fotograafia põhitõed. Telefonipildid ajavad asja ära, aga asisem kaamera ei teeks paha – laena kasvõi sõbralt või fotopoest. Jälgi, et pildid oleks sirged, pea meeles kolmandike reeglit ja kasuta statiivi, kui su käsi väriseb. Selge ja terav pilt on sama tähtis kui kogu eeltöö!

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.