Dilemma: kas kinnisvara tasub enne müümist remontida?

Foto: Shutterstock

Kinnisvara müümist planeerides kerkib sageli üles küsimus, kas ette tasuks võtta pisiremont. Kas pärast seinte värske värviga üle võõpamist, uste kõpitsemist ning põranda poonimist saaks kortri või maja eest küsida kõrgemat hinda? Või ei tasu vaev end ära ning mõistlikum on üritada müüa korter või maja just täpselt sellises seisus, nagu see parasjagu on?

Remontida või mitte?

Kinnisvara müügiks valmistudes tasub oma majapidamine seestpoolt kindlasti kriitilise pilguga üle käia. Ning lisaks süveneda ka konkureerivatesse pakkumistesse: milline on sarnase suurusega objektide seisund ja kui palju taolisi pakkumisi parasjagu turul on? Lähtudes sellest saab mõelda, kas investeering pisiremonti tasuks end ära.

Kui palju raha remondi alla panna?

Muidugi on kodu müües alati nutikas pidada nõu kinnisvaramaakleriga. Temal on hea ülevaade turuolukorrast ja ta oskab analüüsida, kas väike värskendus tooks tulu.

Täiesti võidundud tapeedid on muidugi midagi, mis müügiedu ei too. Kuid maaklerid näevad üsna tihti, et värskendusele on kulutatud liigselt raha ja remonditud vigu, mida potentsiaalsed ostjad tegelikult tähelegi ei pane. Kindlasti suudab asjalik spetsialist anda nõu ka selles osas, kui palju raha on mõistlik remondile kulutada ja missugused tööd täpselt ette võtta.

Enamik ostjad on valmis pisiremonti tegema

Viimase aja trend on pigem see, et suurem osa ostjaid on valmis tulevases kodus tegema lihtsamaid remonditöid, nagu näiteks seinte ning lagede värvimine. Seega – paari pleki pärast seinal ei tasu tormata kogu majapidamist kohe üle võõpama.

Panustada tuleks hoopis korralikule suurpuhastusele ja hubasuse loomisele, sest ostuotsust tehes saab oluliseks pigem esmaemotsioon, mitte tingimata see, kas seinal on kriime või mitte. Puhastada tasub plekilised põrandakatted või vaibad, välja vahetada luitunud ja katkised kardinad.

Visuaalselt puhtas ja hea tundega kodus ei pane potentsiaalsed ostjad mõningaid kriime seintel ilmselt väga tähelegi. Ning kui kinnisvara suurus ja asukoht on paslikud, ollakse valmis ka värske remondita kodu eest raha välja käima.

Kui kodu vajab tõsisemat remonti

Sootuks teine asi on siis, kui seinad on viimati uut värvikorda näinud väga ammu ja remondivajadus hakkab silma kohe uksest sisse astudes. Kui müüdaval kinnisvaral on vähegi potentsiaali, tasub remont sel juhul end suure tõenäosusega ära, sest valdaval osal kinnisvara soetajatest ei ole soovi kapitaalremondiga tegeleda. Ja ka pangad eelistavad anda laenu heas koras vara soetamiseks.

Kui ei ole soovi kapitaalsema remondiga tegeleda või müüdavat objekti isegi põhjalikult koristada ning tühjendada, tuleb arvestada, et suure tõenäosusega peab leppima ka keskmisest madalama müügihinnaga.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.