KV.ee blogi

Eesti maaklerite lood: kliendid võtavad kaasa pendlimehe, nõuad helikopteri maandumisplatsi ja “ei” Ülemiste Järve veele

Kui on kätte jõudnud aeg kodu üürida või osta, siis tahame, et see oleks just see õige ja vastaks kõigile meie vajadustele. Kui tavaliselt on koduotsijale oluline parkimiskoht, panipaik ja kena naabruskond, siis maakleritel on tulnud rinda pista ka hoopis erilisemate soovidega.

Nooremmaakler Nataly Koppel räägib, milliste erisoovidega on puutunud kokku tema ja ta kolleegid kinnisvarafirmast Uus Maa Central.

Pendlimehed ja feng shui asjatundjad

Et kodus veedame me suure osa oma elust, on nii mõnelegi oluline see, et uues korteris oleks hea energia. Nii tulebki vahel ette, et klient võtab korteri või majaga tutvuma tulles kaasa pendlimehe, kellega koos vaadatakse koha energia üle.

Viimastest klientidest meenus Koppelile noor naisarhitekt, kes tuli Kalamaja korterit vaatama oma pendliga ning käis selle põhjalikult läbi. 

Tihti võetakse maakleri sõnul kaasa ka feng shui asjatundja, kes vaatab planeeringu üle ja saab klienti kohe nõustada selles, et mida ja kuidas ruumides võiks muuta.

Ruum, kus pesta koera käppasid

Koer on inimese parim sõber ning et ta selleks ka jääks oleks tore, kui ta inimeste kodu oma musti käpajälgi täis ei tembeldaks. Nii mõnigi koduotsija mõtleb ka lemmikute vajadused väga täpselt läbi.

Üks klient näiteks soovis, et majja sisenedes oleks eraldi ruum, kus saaks koera käpad enne teistesse ruumidesse sisenemist ära pesta.

Surfarile on oluline merelähedus

Eraldi ruumid on olulised ka tsiklimeestele, kelle jaoks on tähtis, et majas oleks eraldi ruum varustuse hoidmiseks ning selle saaks majja sisenedes mugavalt ära panna. 

Kui kliendi hobiks on surfamine, siis määrab tehingu tihti mere lähedus. Koppel kirjeldab noort surfineiut, kes otsis üürikorterit mere lähedale. 

“Ta tegi oma valiku Kalaranna korteri kasuks, sest kortermaja keldrist oli eraldi väljapääs mere suunas ja ta sai oma sufrilauaga sealt mugavalt väljuda,” räägib Koppel. Hiljem ostis surfar korteri Stroomi ranna kanti — taas oli määravaks faktoriks mere lähedus.

Ostja, kes ei soovinud juua Ülemiste järve vett

Koppeli kolleegi Janely Buhti poole pöördus kord ostuhuviline, kes soovis kodu Tallinnasse, kuid ei soovinud, et vesi tuleks Ülemiste järvest. 

“Midagi sellist pole varem keegi soovinud. Tallinnas tuleb enamikesse kodudesse vesi Ülemiste järvest,” kommenteerib Buht.

Tegu oli tõelise väljakutsega, kuid maaklerid suutsid siingi lahenduse leida. Kliendile leiti elamispind Mähel, mille kinnistule oli veel vanast ajast jäänud puurkaev.

Otsiti kodu, kuhu mahuks klavessiin

Muusikud otsivad Koppeli sõnul eelkõige kodusid, mida nad saaksid helikindlaks teha ning kus naabrid kohe kõrval poleks. Mõnel puhul on aga kodu ostmisel määrv hoopis see, et mängitav instrument ikka koju ära ka mahuks.

Koppel meenutab, kuidas üks klient otsis kodu, kuhu mahuks ära klavessiin. 

Kummitused ja Kalamaja heatahtlik majavaim

Koppel pole ise üheski korteris tundud ei halba energiat ega ka seda, et seal kummitab. Kuid ta kolleegid on rääkinud lugusid, et mõnes vanalinna korteris on tunda, et seal on peale sinu veel keegi ja see keegi justkui käiks sul kannul. 

“Vahel on see hirmutav ja maakler lausa tormab korterist pärast tulede kustutamist välja,” vahendab maakler kolleegide verdtarretavaid kogemusi. 

Mõnikord tunnevad maaklerid aga hoopis heatahtlike vaimude kohalolu. 

“Näiteks ühes Kalamaja korteris olevat heatahtlik majavaim justkui istunud trepil,” räägib Koppel.

Klient tahtis hoovis paljalt ringi lipata

Eestlased armastavad privaatsust. Naabrid võiksid nii mõnegi meelest asuda võimalikult kaugel või kuskil kõrge heki või tara taga. 

“Üks minu tuttav näiteks soovis osta talukohta ja peakriteerium oli see, et naabreid poleks lähedal ja saaks hoovis paljalt ringi lipata ja hipilaagreid korraldada,” meenutab Koppel.

Sammas magamistoas

Kuigi enamus meist elab siiski ristkülikukujulistes tubades, räägib Koppel, et erilistele arhitektuurilistele lahendustele pööratakse üha rohkem tähelepanu. 

Hiljuti üüris ta välja korteri Tallinnas Sakala 22 majas. “Üürnikele meeldis väga korteri teistsugune planeering, kus elutuba avatud köögiga ei olnud lihtsalt ruudukujuline, vaid geomeetriliselt põnev ning magamistuba ilmestas sammas,” räägib Koppel. 

Kliendi kuus autot ei mahtunud kinnistule ära

Kui tavaliselt soovivad inimesed oma krundile ära mahutada ühe või kaks autot, siis on ka neid, kes kolivad koos kuue autoga.

Koppel meenutab, kuidas müüs ilusat klassikalises stiilis maja Nõmmel. “Üks proua, kellele see väga meeldis, tahtis maja kohe endale, kuid kinnistu ei olnud piisavalt suur tema kuue auto jaoks,” räägib Koppel.

Maaklerilt on muude luksuslike soovide hulgas küsitud ka helikopteri maandumisplatsi.

Sellegi äramahutamine kinnistule oleneb eelkõige kinnistu suurusest ning ohutusest. Väga oluline on tema sõnul seegi, et helikopteri müra ei segaks naabruskonnas elavaid inimesi. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.