KV.ee blogi

Hakkad kolima? 5 asja, mida teha, et saaksid end uues kodus muretult sisse sättida

Foto: Shutterstock

Kui viimane kraam on autost uude koju tõstetud, tundub kolimise keerukaim osa lõpetatud olevat. Tõsi – raskeim osa on möödas. Aga on mõned asjad, mis vajavad korda ajamist, et kolimine tõepoolest lõppenuks lugeda ning uues kodus puhkehetki nautida.

Veendu, et saad kätte vanasse elukohta saadetud kirjad

Väike, kuid tegelikult üsna tähtis asi – enne kolimist veendu, et oled jaganud oma uut aadressi kõigile, kes seda teadma peaksid.

Näiteks võiksid jätta uue aadressi vana elukoha omanikule. Nii saad vajadusel kätte paberkandjal kirjad, mis on eksikombel saadetud sinu vanale aadressile.

Elektrikontroll enne kolimist

Kindlasti tasub enne lõplikku kolimispäeva igaks juhuks üle täpsustada, kas elektri ja veevarustusega on kõik korras. Tunne on üsna kehv, kui pärast päeva täis asjade pakkimist ja kastide tassimist avastad, et ei saa end uues kodus korralikult sooja veega puhtaks pesta või pliidil sööki soojendada.

Tee kiire kodune inventuur

Kui kasutasid kolimisfirma abi, vaata esimesel võimalusel kindlasti üle kõik kastid, kotid, pakid, mööbel ja muu taoline. Veendu kas kõik on ikka kohale jõudnud või on midagi kogemata kaduma läinud.

Kontrolli ka, kas asjad saabusid uuele aadressile tervelt või on asjadel kahjustusi. Kui avastad mõne eseme puudumise või purunemise paar kuud pärast enda uues kodus sisse seadmist, ei pruugi ei kindlustusselts ega kolimisettevõte pretensiooni enam arvesse võtta ning hüvitist jääb saamata.

Kontrolli üle kodumasinad

Kui võtsid eelmisest elamisest kaasa tähtsad kodumasinad, nagu näiteks nõudepesumasina, pliidi, kuivati, pesumasina, kontrolli esimesel võimalusel üle, kas need on töökorras.

Kolimise ajal, ükskõik kas transportisid masinaid ise või tegi seda kolimisfirma, võivad seadmed viga saada ja sel juhul tuleb sellest esimesel võimalusel teavitada kindlustusfirmat.

Tutvu uute naabrite ja naabruskonnaga

Et end uues kodus mõnusalt ja turvaliselt tunda, püüa esimesel võimalusel sobitada tutvust sealsete naabritega.

Paha ei tee ka võtta ette pikemad jalutuskäigud tutvumaks peensusteni asumiga, kuhu elama sai kolitud. Kindlasti on nutikas läbi lapata ka kohaliku piirkonna ajaleht, kust leiab nii mõnegi olulise uudise. Kõik see aitab end kiiremini kogukonnas toimuvaga kurssi viia.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.