KV.ee blogi

Igavene dilemma: kas remontida oma korter enne müümist või jätta parandustööd uuele omanikule?

Üldises plaanis on ostjad muutunud nõudlikumaks, eelistades aina enam kvaliteeti ning mugavust.Foto: Shutterstock

Oma kodu müüma hakates tabab omanikke sageli dilemma, kas renoveerida korter enne müümist ära või jätta see töö uuele omanikule, kellel on kindlasti soov mõningaid remonditöid oma äranägemise järgi teha. Milline on parim lahendus, et teha oma korteriga hea tehing?

Kvaliteetne värskendusremont aitab kindlasti müügile kaasa

Uus Maa Maakri kutselise maakleri Anneli Lindemanni sõnul ei ole siin olemas üht õiget vastust. “Kuid tänane olukord, kus nõudlus ületab pakkumist, võimaldab küsida vastrenoveeritud korteri eest oluliselt kõrgemat müügihinda,” selgitab ta. Seega, kui eelarve võimaldab, planeeritavate tööde maksumused on teada, tasuvus on põhjalikult läbi kalkuleeritud ja kvaliteetse töö tegija käepärast võtta, siis tasub kaaluda korteris teatud tööde teostamist enne, kui alustada müügiga.

“Näiteks Tallinna kesklinnas või mõned teises kallimas piirkonnas võib põhjalikuma remondi tegemine olla rohkem õigustatud, sest müügihinnas on enam mänguruumi,” märgib Lindemann. Omaette küsimuseks jääb tema sõnul see, kas remont peab olema tehtud “viimase peal”, sest sageli soovib omanik uues kodus oma käe järgi värskust luua. “Kindel on see, et loeb tööde kvaliteet,” rõhutab ta.

Näiteks Kadriorus eelistab ostja tõenäolisemalt remonditud kinnisvara soetamist, sest esiteks on kallimate piirkondade korterite ostuhinnad kõrgemad ning üldjuhul taotleb ostja pangalaenu oma maksimaalse laenuvõimekuse piiril, olles sealjuures kasutanud kõik oma vabad vahendid sissemakseks. Nii ei pruugi ostjal hetkel olla lisavahendeid korteri remondiks.

Üldises plaanis on ostjad Lindemanni sõnul muutunud nõudlikumaks, eelistades aina enam kvaliteeti ning mugavust. “Seega, kui müüja on küsimuse ees, kas valmistada korter müügiks ette kvaliteetse värskendusremondi näol ehk toonida seinad heledaks, lihvida parkett, vahetada uksed, paigaldada liistud jne, siis minu vastus on „jah“,” märgib maakler.

Ära unusta korteri põhjalikku koristamist

Kindlasti tuleb enne korteri müümist ruumid puhastada ning teha põhjalik koristus. Ostjale on oluline üldjuhul nii köögi kui ka vannitoa seisukord ning piisava kapipindade või garderoobi olemasolu. “Kui eelarve võimaldab, tasub enne müügiga alustamist tähelepanu pöörata ka nende seisukorrale ning vajadusel mõni detail uue vastu välja vahetada,” soovitab Lindemann.

Eelpool nimetatud tegevused aitavad kasvatada müüdava kinnisvara väärtust ning aitavad suurema tõenäosusega jõuda ka edukama tehinguni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.