KV.ee blogi

Ka sinust võib saada mõisahärra: Järvamaal on müüa suursugune rüütlimõis

Järvamaal Rava tammiku ja paisjärve vahetus läheduses on müüa uhke rüütlimõis. Ajastutruu mööbliga sisustatud mõisa saab tulevane mõisahärra endale lunastada 590 000 euro eest.

Rava mõisa ajalugu ulatub 17. sajandi algusesse, mil seal elas Helffreichide suguvõsa. Praegused hooned lasi 1850. aastal rajada Bernhard Arnold Alexander von Stackelberg, umbes samal ajal valmisid ka park ja paisjärv.

Viimane teadaolev aadlisoost omanik Marie von Stackelberg kaotas mõisa 1919. aastal võõrandandamise käigus ning pärast seda on mõisas asunud nii rahvamaja, kool kui ka metskond.

Peahoone esimesel korrusel asuvad üksteist erinevat ruumi, millest olulisemad on avar saal, söögituba ja kuus magamistuba. Renoveeritud ruumid on sisustatud ajastule vastava mööbli ja dekoratsioonidega. Mõisahoonel on täiskelder, mille üks unikaalsemaid osasid on veinikelder. Võimalik on välja ehitada ka pööningukorrus.

Mõisa kütmiseks on kasutusel kaheksa renoveeritud ahju, õhksoojuspump ja puuküttega pliit. Kinnistul on oma kaev ja lokaalne kanalisatsioon.

Hoonestust ümbritseb kena park, kus on hea välisüritusi korraldada. Paisjärves saab nii ujuda kui kala püüda. Viljapuuaias on õuna-, pirni-, kirsi- ja ploomipuud.

Rava mõis asub Aravetest 7 kilomeetri kaugusel – seal on olemas kõik eluks vajalik. Tallinna kesklinn asub 88 kilomeetri, Paide 40 kilomeetri ja Rakvere 55 kilomeetri kaugusel. 

Vaata kuulutust ja rohkem pilte KV.ee kinnisvaraportaalist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.