KV.ee blogi

Kolm head põhjust, miks kodus ise remonti teha

Foto: Shutterstock.

Lehitsedes Facebooki paistab, et maailm liigub selles suunas, et ise ei viitsi keegi enam midagi teha. Poes käimiseks on kuller, sõpradele õhtusööki korraldades tellitakse toit koju või palgatakse kokk.

Belgias käib pea igal töötaval noorel kodus koristaja ning peale korterist välja kolimist ostetakse iseenesestmõistetavalt sisse ka koristusteenus. Nii ei tule ehk kõigile kohe pähegi, et nii mõnegi remonditööga saab edukalt hakkama igaüks.

Miks aga võiks remonti ise teha?

Odav

Remont ei ole odav lõbu eriti kui tahta head tulemust .Peale korteri soetamist pole inimestel tihti väga palju vaba raha alles ning peas tiksuvad kodulaenu tagasimakse tähtajad.

Ise remondi tegemine on kindlasti üks viise kuidas kuidas elu alustamisega seotud kulutusi veidi vähendada. Töömehe palkamise raha võib sel juhul investeerida hoopis ägedamasse mööblisse, kallimasse vaipa või mugavamasse kodutehnikasse.

Oma tempo

Remondimeest palgates pole sa kunagi 100% kindel, et töö saab tähtajaks tehtud. Loomulikult on olemas tublisid ja kiireid töömehi, kuid õnnetuseks pole harvad ka juhused, kus töömehel on mitu projekti korraga käsil ning nii hakkab töö venima.

Isetegemise korral seda muret pole. Remondi alguses tuleb lihtsalt päeva või nädalaplaan paika panna ning siis sõltub kõik juba sellest, kui hoolsalt sa ise oma paika pandud plaani järgid.

Isetegemise mõnu

Kui su tööks on kaheksa tundi päevas ekraani vahtida, e-kirju toksida ja andmeid analüüsida on värvimine, tapeetimine või muu käeline tegevus lausa teraapiline.

Eriti hea on asi ette võtta pere, sugulaste ja sõpradeseltsis talgutena. Nii lendab töö linnutiivul, saab suhelda sugulaste või sõpradega, kelle jaoks muidu ehk raske aega leida ning õhtul saab väljateenitult kõik koos midagi toredat ette võtta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.