KV.ee blogi

Kui suur on välismaalaste huvi Eesti kinnisvara vastu?

“Veel 10 ja enamgi aastat tagasi oli välismaalase peamiseks ostuartikliks vanalinna kinnisvara,” selgitab Siiri Maask. Tänasel päeval on aga huvi liikunud pigem uuematesse korterelamutesse. Eriti hinnas on mereäärsed piirkonnad ning siiski veel ka vanalinn.Foto: Shutterstock

Eesti kinnisvara vastu on aastate jooksul leidunud huvilisi ka välismaalaste hulgas. Millised on aga viimaste aastate suundumused, kas välismaalased huvituvad veel Eestisse kinnisvara soetamisest, räägib lähemalt Domus Kinnisvarabüroo konsultant Siiri Maask.

Huvi on vähenenud

Siiri Maaski sõnul on välismaalaste huvi Eesti kinnisvara vastu olemas, kuid huvi pole enam nii massiline kui näiteks 90ndatel ning nullindatel, kui põhjamaalased nägid Eestis head investeerimisvõimalust. “Kui veel ca 25 aastat tagasi osteti elukondlikku kinnisvara valdavalt investeeringuteks, lootes hinnatõusule, siis täna pigem mitte,” lisab Maask.

“Veel kümme ja enamgi aastat tagasi oli välismaalase peamiseks ostuartikliks vanalinna kinnisvara,” selgitab Maask. Tänasel päeval on aga huvi suurenenud aina enam uuemate korterelamute vastu. Eriti hinnas on mereäärsed piirkonnad, kuid ka vanalinnal on endiselt välismaalaste silmis väärtust.

Ostetakse lähtudes isiklikust vajadusest

Kui vaadata põhjuseid, miks välismaalased täna Eestisse kinnisvara ostavad, siis investeeringuteks neid enam ei soetata. “Pigem soetatakse kinnisvara otsesest vajadusest. Näiteks isiklikuks koduks, kui on olemas seotus Eestiga,” märgib Maask.

Populaarsed paigad

Välismaalaste hulgas on populaarsete paikade hulgas Siiri Maaski sõnul eelpool mainitud mereäärsete piirkondade uusarendused ja endiselt ka vanalinn. Kui vaadata ülejäänud Eestit, siis soomlaste hulgas on endiselt populaarne suvepealinn Pärnu. “Seda tänu kunagisele aktiivsele spaaturismile Pärnu ja Soome vahel,” lisab Maask. Kui varasemalt oli soomlaste hulgas populaarne ka Saaremaa, siis tänasel päeval on see huvi vähenenud. 

“Ida-Virumaa on populaarne vene kodanike hulgas,” märgib Maask, tuues eriti esile Ida-Eesti kuurortlinna Narva-Jõesuud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.