KV.ee blogi

Kuidas kodu müües ostjatele võimalikult hea mulje jätta?

Foto:Pixabay.

Pole vahet, kas tegu on potentsiaalsete ostjate või lugupeetud külalistega – kodu korrashoidmine kuulub parima võimaliku mulje jätmisel põhietiketi hulka. Siin on mõningad näpunäited, mida sealjuures järgida.

Loo hubane meeleolu

Praegusel aastajal läheb varakult pimedaks, mistõttu on oluline panna rõhku ka välisvalgustusele. Ukseläveni viivad tõrvikud, valgusribad või kauni disainiga lambid annavad majale väga külalislahke ilme ja tekitavad sooja kodutunde. Muidugi ei tasu valguslahendusega üle pingutada, sest see võib tekitada vastupidise efekti.

Soojad toonid on moes ka siseruumides. Pisut hämaramad ning hästipaigutatud lambid võivad luua ruumist suurema ning hubasema mulje. Lõke kaminas või mõned küünlad ei tee samuti halba. Kui selleks on võimalust, võib õrnalt taustaks mängima panna mõne muusikapala.

Hügieen on läbilõige kodu eest hoolitsemisest

Kuigi see peaks olema iseenesestmõistetav, toome selle ikkagi välja. Enne kui potentsiaalsed ostjad üle ukselävi astuvad, kontrolli, et kõik toad ja korrused oleksid ilusti ära koristatud.

Klopi ära vaibad, tuuluta toad, pese ära põrandad ning vaata, et majasiseselt ei oleks ripakil üleliigselt isiklikke esemeid. Mida kindlasti ei maksa teha, on erinevate õhuvärskendajate ja lõhnadega ülemängimine. Selmet võib tubadesse paigutada hoopis lilli ja taimi.

Foto: Pixabay.

Tube koristades tuleks lisatähelepanu pöörata kodutehnikale ning seda eriti köögis. Kontrolli, et kõik ahjud töötaksid ning et seal ei oleks ladestunud rasva, õli ega toidujääke. Nõudepesumasinad tuleks igasugustest nõudest tühjaks teha.

Külmkapiga on mõistlik jälgida sama protseduuri ning hoida see ebavajalikest asjadest puhtana. Kui külalised saavad aru, et pead hügieenist lugu, tõuseb nende hinnang ja arvamus kodust märgatavalt.

Tualeti ja vannitoa külastamine kuulub kõikide inimeste igapäevarutiini, mistõttu ei tohi seda ruumi kindlasti ära unustada. Üheks heaks meetodiks on veisinikperoksiidiga vannide ning dušinurkade puhastamine, et säiliks meeldiv lõhn ning vannituba säraks nagu mõnes reklaamis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.