KV.ee blogi

Kuidas korteri kuulutuse jaoks häid pilte teha?

Foto: Shutterstock.

Korterikuulutuse juurde piltide tegemises ei tundu esmapilgul midagi keerulist olevat. Võta aga telefon taskust välja, tee paar klõpsu ja ongi valmis.

Pildid aga pole üürikuulutuse juures mitte niisama. Enamik inimesi teevad elamispinna valiku just silmadega — kui inimesele meeldib see, mida ta pildil näeb, siis tõenäoliselt võtab ta üürileandjaga ka ühendust.

Kui kuulutuse juures olev foto on kehv, võib juhtuda, et isegi kui pakkumine on väga hea, võtab korteri üürimine või müük aega. Põhjust ei tule sel juhul kaugelt otsida. Seega on korralikud pildid üliolulised. Kuidas teha oma kodust head ja atraktiivset pilti?

Pildista korterit koos sisustusega

Tihti juhtub nii, et pildi tegemine jääb viimase hetke peale ning fotokas võetakse välja alles siis, kui viimane kast kolitavate asjadega on auto peale tõstetud. Sellisel juhul jäävad pildile küll puhtaks küüritud, kuid siiski nukralt tühjad seinad.

Tühja korteri pilti on kuulutuste sirvijal igav vaadata ja tal on raske end sellises korteris elamas näha. Mööbel annab vaatajale tihti arusaama, kui suure elamispinnaga on tegu.

Ära muretse, kui kuulutuse tekstis on kirjas, et ühtki asja korteri müügiga kaasa ei tule. Visuaalne efekt on saavutatud, kuid huvilistel ei teki huvi sinu diivani või armsa kaisulooma vastu.

Ehkki oluline on teha pilti võimalikult korras kodust, ei tohiks see jätta ka liiga steriilset muljet. Vaata näiteks, kuidas teevad pilte professionaalid.

Tihti loovad nad nn kujuteldavaid olukordi. Hea on seda teha nii, et kõigepealt mõtled, mida sa voodis tavaliselt teed, ja siis lavastad selle olukorra väikeste detailidega.

Näiteks kui sulle meeldib voodis lugeda, jäta pildistamise jaoks voodile raamat või päevatekk. Kui sa vanni minnes küünla süütad, siis tee seda ka vannituba pildistades.

Köögilauale võid asetada kausi puuviljadega ning elutuppa sättida vaasi lilledega. Oluline on luua vaatajale mulje, et selles korteris ka päriselt elatakse ning et seal on võimalik end mõnusalt ja koduselt tunda.

Korista enne pildistamist

Ei ole midagi jubedamat kui korterikuulutus, mille piltidel on kõik kohad täis eelmise omaniku sodi. Isegi kui korter on muidu õdus ja ägedalt vanaaegne, siis koridoris vedelevad vanad riided ja kilekotid ning kraanikaussi jäänud pesemata nõud peletavad huvilised suure tõenäosusega minema.

Kui sa kolid, siis on asi enamasti lihtne. Sorteeri ja vii ära asjad, mis pildile ilu mõttes midagi juurde ei anna. Kui sa aga müüd või üürid mõne vanema sugulase korterit, on tark visata välja praht, viia ebavajalikud asjad taaskasutusse ja üldpilt ongi juba palju kenam.

Valgus

Nagu profifotograafid hästi teavad, tagab hea pildi õigesti valitud valgus.

Kui sa oma aparaadi valgussätteid ei mõista, välklampi ei ole ja jutt ISOst jooksutab sul juhtme kokku, siis ole kaval ja kasuta ära loomulikku valgust.

Pildista kindlasti päeva ajal — siis näeb korter välja päikeseline ja rõõmus ning kõik vajalik on pildil hästi näha. Mõtle, kuhu mis hetkel päike paistab, ning tee seal pilti sobivaimal ajal. 

Kasuta lainurkobjektiivi

Lainurkobjektiiv on selline objektiiv, mis mahutab fotole kogu ruumi interjööri ja loob mulje avaramast toast. Ehkki mulje võib olla petlik, meelitab see inimesi su kuulutust vaatama. Kui uhket objektiivi käepärast pole, siis tea, et tuba paistab suurem ka siis, kui jätad pildile piisavalt põrandapinda.

Anna vaatajale kasulikku infot

Ruumide pildistamisel mõtle sellele, kuidas nad omavahel ühenduses on.

Proovi pildile haarata koridore, treppe ja uksi. Tee uksed lahti, et vaatajal tekiks arusaam korteri plaanist. Juhul kui aknast avaneb kena vaade, mitte ainult naabermaja sein, siis tasub ka sealt pilt teha. Ka rõdu on asi, mis su kodu atraktiivseks muudab. 

Seinad sirgeks

Halva mulje jätavad kinnisvarafotod, kus seinad on viltu ning põrand kaldu. Enne klõpsu tegemist veendu, et seinad ja laed jookseksid pildi äärtega paralleelselt. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.