KV.ee blogi

Kuidas ühest linnast teise võimalikult mugavalt kolida?

Pilt on illustreeriv.Foto: Shutterstock.

Võib juhtuda, et ette tuleb võtta kolimine teise linna. Võib-olla soovite sinna lausa pikemaks paigale jääda ning kodu soetada.

Ajanappuse tõttu pole teil aga võimalik korteri leidmise ajaks teise kohta kolida või pidevalt pikki sõite teha.

Kuidas siis osta korterit, kui ise seda vaatama minna ei saa, sest elad teises linnas? Kuidas korraldada kolimine ühest linnast teise, kui sul pole aega linnade vahet mitu korda edasi-tagasi sõita? 

Usaldusväärne maakler 

Elamispindade maakler Astra Tikas Astra Kinnisvarast selgitab, et korteri müük kliendile, kes ise korterit vaatama tulla ei saa, on päris keeruline, kuid sellisel juhul on abiks videokõned (tema näitel WhatsApp).

Tikase sõnul on oluline luua kliendiga kiiresti usalduslik suhe.

“Kui sa lood selle sideme telefonis ja meili teel, siis järgmine samm on see, et ta usaldab sinu vastuseid,” selgitab Tikas. Nii võib klient ka kindel olla, et kui maakler läheb talle korterit videopildis näitama, siis ta saab aru, et maakler ei aja talle jama. 

Tikase sõnul on kõige olulisem, kui elad teises riigis või linnas, leida aus maakler. “Kui sa ei tunne kedagi ja soovitusi ei ole, siis ainus võimalus on võtta ette kinnisvarafirmad ja vaadata, kas kellelgi on mõni ametlik tiitel, kutsetunnistus või auhind,” annab Tikas kasuliku nipi usaldusväärse maakleri leidmiseks.

Tikas pole ostnud ega müünud nii, et klient pole korterit näinud. Küll aga on ette tulnud distantsilt üürimist. 

Ost-müük tema sõnul aga nii ei käi — kui endal pole võimalik kohale tulla, saadetakse tavaliselt sõber, sugulane või muu usaldusisik elamispinda vaatama. 

Kolimisteenuse kohta maakleritelt infot ei küsita, küll aga võib maakleri käest küsida remonditeenuse pakkujate kontakte juhul, kui on soov korteris midagi pahteldada, või vajatakse vee-, elektri- või toruabi. 

Stressivaba kolimine

Kui korter on video vahendusel või sõbra-sugulase abiga teise linna välja valitud, tekib koduomanikul järgime mure: kuidas kogu oma kraam ühest linnast teise toimetada?

Adduco Kolimisteenused OÜ ärikliendi kolimisteenuste juhi Andre Küti sõnul on teise linna kolimine korraldatud samamoodi nagu linnasisene või välisriiki kolimine.

“Baasprotsess on sama, pisikeste nüanssidega,” ütleb Kütt ja jätkab, et logistika ratsionaliseerimiseks tuleb mõnikord teha koostööd eri osakondade vahel ning linnade lõikes.

“Tuleb leida liini vedudelt sobivaim aeg ja vajalik kaubaruum, et kolitav kaup ära mahutada ja vedu graafikusse sobitada. Muus osas on kõik tavapärane ja ei erine kohalikust kolimisest,” selgitab ärikliendi kolimisteenuste juht. 

Adduco motoks on pakkuda võimalikult stressivaba kolimisteenust. “Üks osa sellest on julgustada klienti, kel on selleks soov ja tahtmine, kolima n-ö võtmed kätte lahendusena,” räägib Kütt ning lisab, et piisava sisendi saamisel pole kliendi kohalolu nende jaoks vajalik.

Sedamoodi on nad aidanud kolida üsna paljudel inimestel, samas siiski on neid vähe, kes taolise teenuse on enda jaoks avastanud. Ta leiab, et ilmselt tuleb neil teenuspakkujana teha tööd usalduse vallas, et tulevane klient julgeks selliselt kolida. 

Kütt soovitab inimestel mitte liigselt oma pead vaevata ega üle mõelda. “Usaldusväärse teenusepakkujaga on see kõik lihtsam, kui oskate ettegi kujutada,” lubab ta ja lisab: “See, mis teie jaoks on elusündmus, on neile igapäevatöö.” 

Võtmekohaks ongi Küti sõnul õige teenindaja leidmine. Selleks soovitab ta mitte kaevuda firmade kodulehtedesse — nende järgi on kõik tublid, parimad ja muidu lahedad.

“Lugege hoopis internetist-sotsiaalmeediast, mida inimesed nende teenuse kohta räägivad, kuidas neid iseloomustatakse, mis on nende head ja vead, kuidas neid hinnatakse. Selle põhjal tehke oma otsus ja te ei pea kahetsema,” annab Kütt kasulikku nõu.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.