KV.ee blogi

Looduslähedane kodu mugavusi ohverdamata: Saaremaal on müüa unikaalne renoveeritud talukompleks

Foto: KV.EE

Kui soovid, et kodus ümbritseks sind miski muu kui emotsioonitud ja külmad betoonseinad ning uksest välja astudes ootaks kivist džungli asemel ees rahulik ja idülliline aed, siis järgmine pakkumine võib olla just sulle.

Saaremaa lääneosas Pajumõisas ootab uusi elanikke renoveeritud ja sisustatud talukompleks, mis näeb välja tõeliselt unikaalne, hubane ja ajastutruu. Müüa on kaks kõrvutiasetsevat kinnistut, millest üks on hoonestatud ning teine hoonestamata.

Renoveeritud palkhooned on esmaehitatu aastatel 1874–1926. Kompleks koosneb viiest rookatusega ja ühest sammalkatusega hoonest. Kokku võtavad hooned enda alla veidi vähem kui 400 ruutmeetrit.

Peahoone pärineb aastast 1926 ning koosneb suurest hulgast ruumidest, millest märkimisväärsemad on kaminasaal, köök-söögituba ja baariosaga peoruum. Katusekorrusel paiknevad 3 suurt magamistuba ja avar trepihall.

Lisaks peahoonele kuuluvad kompleksi kaks aita, kummaski kolm magamistuba, samuti saun koos pesemis- ja puhkeruumiga ning uusehitisena valminud panipaik ja väliköök. Väliköök on varastatud nii puuküttega pliidi, grillimiskoha kui ka suitsu- ja leivaküpsetamise ahjuga, seega võib eeldada, et parimad road valmivad just väliköögis.

Aed on haljastatud ning kogu krunti ümbritse kuuselattidest aed. Kompleksi juurde kuulub ka oma kalatiik.

Vaata kuulutust ja rohkem pilte KV.EE kinnisvaraportaalist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.