KV.ee blogi

Maakler annab nõu: millal valida esimene korrus, millal viies?

Kortermaja Tallinnas.Foto: Mihkel Maripuu, Postimees

Üks asi, millele korteriostu puhul mõelda tuleb, on see, millisele korrusele elamispind osta. Madalamal korrusel on mugavam lapsevankri või jalgrattaga toimetada, eriti kui majas pole lifti. Kõrgemalt jälle avaneb ilus vaade. Millele veel võiks enne otsustamist mõelda?

Mugavus

“Kui hoones ei ole lifti, siis on hea mõista, kui kõrgele inimene on nõus igapäevaselt trepist minema,” räägib elamispindade maakler Astra Tikas Astra kinnisvarast. Nii osutubki korruse valikul tihti määravaks see, kui liikumisvõimeline on ostja. Näiteks toob Tikas välja, et paljud vanemas eas naised eelistavad mööda treppe käia, sest see hoiab neid vormis. Mehed seevastu nii optimistlikud ei ole. 

Tasub mõelda ka sellele, et kui korterit vaatama minnes näib jalutuskäik viiendale korrusele täitsa tehtav, siis võib sama teekond poekottidega juba hoopis tülikamaks kujuneda. Samamoodi võiks ilma liftita majades kõrgema korruse kasuks otsustades mõelda ka sellele, kas kunagi võiks tekkida soov rattaga sõita ning kui jah, siis kuidas on ühistu rataste hoiustamise korraldanud. Väikeste laste vanematel tuleks enne kõrgema korruse kasuks otsustamist käruga liikumine hästi läbi mõelda. 

Kindlasti saab nii mõnelegi korteri ostmisel määravaks ka see, kas keegi pea kohal kõnnib või mitte.

Ilus vaade

Tikase sõnul sõltuvad eestlaste korruseelistused sellest, millise majaga on tegu. “Puitmajade puhul eelistatakse esimest korrust, sest tavaliselt on siis lihtsam ja mõnusam tagahoovi minna,” räägib maakler. Kui aga rohelist tagahoovi ei ole ning tegemist on tavalise korrusmajaga, kus on ka lift, siis eelistatakse tema sõnul parema vaatega korrust ning seal pole vahet, kas tegemist on teise või viienda korrusega. 

Samas, iga vaade pole ühtmoodi hinnas. “Vaate osas peetakse silmas, kas keegi vahib igapäevaselt koju sisse, kas aknast paistab taevast, puid või hoopis meri,” räägib Tikas.

Hea vaade mõjutab ka kinnisvarahinda, isegi siis, kui majas puudub lift. Eriti hästi tuleb see vahe esile uusarendusse korterit ostes. Tikas märgib, et kui tahta uusarenduse korterit, siis sellel turul sõltuvad hinnad korruselisusest väga palju. “Tihti ei suuda me kinni maksta uusarenduse kaheksanda korruse korterit, millest avaneb äge vaade,” räägib ta. Samas, kui ostja soovib leida korterit vanasse majja, siis pole hinnad erinevatel korrustel nii suurte erinevustega. 

Kas korrus mõjutab küttekulusid?

Mõned inimesed välistavad enda jaoks kohe esimese ja viimase korruse. Maakleri sõnul kuulub see eelistus aega, kui kortermajade esimese korruse põrandad ja viimase korruse laed olid külmad. “Uusarenduste puhul see kindlasti nii ei ole, kuid vanema kortermaja puhul võib see mõneti veel nii olla,” räägib maakler.  

Puitmajade puhul on esimesele ja viimasele korrusele ostmine tema sõnul väga riskantne, sest peab arvestama lisarahaga juhul, kui põrand või katus vajab soojustamist. 

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.