KV.ee blogi

Maakler selgitab: kuidas leida endale üürikorter siis, kui peres elab ka karvane sõber?

Üürilistena eelistatakse pea alati vaikseid, korralikke ja puhtust armastavad inimesi. Hea on usaldada oma kodu inimese kätte, kes seda hästi hoiab.

Mis juhtub aga siis, kui sellel ideaalsel üürilisel on kass või hoopis sõbralik retriiver? Nii mõnegi korteriomaniku jaoks on lemmikloom üürikorteris kindel “ei”. Mida sellisel juhul ette võtta? Sellele küsimusele aitab vastust leida eluasememaakler Astra Tikas Astra kinnisvarast.

Omanikud on mures

Et lemmikloomavastasusest paremini aru saada, on mõistlik panna end omaniku olukorda. Omaniku hirme tundes on ka lihtsam teda veenda selles, et teie lemmik korterit ära ei riku. 

Tikase sõnul kardavad omanikud oma mööbli, põrandate, uste, uksepiitade ja naabrite pärast. 

“Üksi kodus olev koer võib teha väga suure summa eest kahju ning lisaks häirida oma valju kurbusega naabreid,” avab maakler omanike muresid. Kassidega on tema sõnul lihtsam, kuid siiski pole võimalik ette ennustada, kust kass võib kraapima hakata.

Tikas märkis, et kui muidu käituvadki loomad hästi, siis kolimine ning keskkonnavahetus tekitab loomale stressi mistõttu võib ta ettearvamatult käituma hakata.  “Kui omanik läheb tööle, on loom üksi ja uues kohas õnnetu — tihti hakkab ta siis ennast välja elama,” toob ta välja omanike murekoha.

Niisiis on lemmikloomaga koduotsijad paratamatult üüriturul kehvemas seisus. Lemmikloomaga kodu üürimisel peab Tikase sõnul varuma kannatust. “Pea võimatu on üürida kodu, mis kliendile väga meeldib. Peab leppima vähese valikuga,” räägib maakler. 

Kuidas korter siiski leida?

Suurenda tagatisraha 

Kui soovid leida kodu koos loomaga, soovitab Tikas suurendada tagatisraha suurust ning pildistada detailselt üles korteri seisukord sissekolimisel, et üürniku poolt oleks tagatisraha kaitstud. 

Leia soovitaja

Kui omanik on siiski kahtleval seisukohal, võib temaga jagada ka eelmise üürileandja telefoninumbrit. Seda aga kindlasti vaid juhul, kui eelmisel omanikul teie loomaga seoses ühtki probleemi ei tekkinud. 

Hangi lemmikloom, kellega on lihtsam üürida

Kes aga elab üürikorteris, kuid väga sooviks looma võtta, võiks kõrva taha panna, et omaniku hulgas tekitavad Tikase sõnul vähem vastuseisu väikest tõugu koerad, kassid ja papagoid. 

Seega tasub arvestada, et loomaga üürikorterit otsides tuleb varuda kannatust ja peaks olema valmis kulutama veidi rohkem raha, kui kulub ilma loomadeta üürilisel. Siiski võib turul leida kodusid, kus on looma teretulnud, sestap tasub kuulutustel pingsalt silm peal hoida ja leida endale sobiv.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.