Maaklerid ennustavad: millisest piirkonnast võiks saada Tallinnas “uus Kalamaja”? 

Reidi tee.Foto: KV.EE

Kalamaja asum Põhja-Tallinnas on viimase paarikümne aastaga muutunud kinnisvaraostjate seas väga hinnatud elamupiirkonnaks. Kas edulugu jätkub või on pildile tõusmas uued piirkonnad, millel tasub pilk peal hoida?

Kalamaja populaarsus ei paista hääbuvat

Lahe Kinnisvara kutselise nooremhindaja Elo Võhandu sõnul ei ole vähemalt lähitulevikus näha, et mõni täiesti uus piirkond saavutaks Kalamaja populaarsuse. Vastupidi, pigem laieneb Kalamaja lähiaastatel veelgi. Sellele aitavad kaasa Endoveri arendatav Volta kvartal, lisaks Urmas Sõõrumaa omandatud Patarei merekindlus. 

Kalamaja plussiks on Võhandu arvates tema lähedus kõigele – koduuksest välja astudes on inimene kohe linnamelu keskel – kohvikud, restoranid, baarid, kinod, teatrid, pargid, töökohad, lasteaiad ja koolid, aga ka meri ja looduslähedus on kõik käe-jala juures.

Kas Kalamaja populaarsus kandub üle näiteks Kopli liinide arendusele, on Elo Võhandu sõnul veel raske öelda. “Seda näitab tulevik, kas inimesed suudavad mööda vaadata Kopli poolsaare negatiivsest ajaloolisest kuvandist ning hinnata sealset vapustavat mereäärset elukeskkonda,” märkis ta.

Kopli poolsaar võib olla uus Nõmme

Domus Kinnisvara kutselise maakleri Lenne Kontori arvates on Kopli poolsaarel kindlasti kasutamata potentsiaali. Asudes kesklinnast umbes sama kaugel kui Haabersti või Nõmme, siis mida enam Kopli poolsaar keskkonnana välja arendatud saab, seda atraktiivsemaks see elukoht ka muutub.

“Kalamajal on vanalinna lähedus väärtuseks, mida keegi temalt ära ei võta. Seega ma ei ütleks, et Kopli on uus Kalamaja, vaid Kopli võib olla uus Nõmme,” sõnas Kontor, kelle arvates võiks Kopli olla tulevikus kindlasti hinnatud piirkond, millel on hea transpordiühendus kesklinnaga ning olles merest ümbritsetud, on tegemist kindlasti muljet avaldava keskkonnaga. 

“Siit edasi unistades võib mõelda, et ka Paljassaare poolsaarel on potentsiaali elamupiirkonnana, siis kogub terve piirkond veel enam väärtust,” rääkis Lenne Kontor, kes loodab, et otsustajad integreerivad uued elamu- ja äripiirkonnad oskuslikult olemasolevasse keskkonda, arvestades piirkonna looduslike eripärasid ning hoides piisavalt vaba ruumi.

Kompaktne arendus loob eelise

Mart Oksa, kellel on omanimeline kinnisvaralahenduste ettevõte, tõi eramajade ja ridaelamute piirkonnana välja Veskimöldre, kus on väga hea visiooniga arendaja.

Maakler viitab, et eramajade piirkondades on sageli kõik väga hajali. Veskimöldres on aga suudetud tuua kompaktselt kokku looduslähedus, uus hinnatud koolimaja, lasteaed koos suurte spordiväljakutega ja kaubanduskeskus koos restoranidega. Lisasks planeeritakse veel kino ja palju muud. Seetõttu julgeb Oksa arvata, et Veskimöldrest saab hinnatud ja väga hea mainega elamurajoon Tallinna piiril.

Korterelamute arendustest on Oksa sõnul hea maine loonud Tiskreoja elamurajoon. Endiselt on huviliste seas hinnas Peetri küla Tallinna piiril ning kesklinnas asuvad Reidi tee ümbruse ja Baltika kvartali uusarenduspiirkonnad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.