KV.ee blogi

Meiereist vesiveskini: põneva ajalooga hooned, millele uus elu sisse puhuda

Kas oled kunagi mõlgutanud mõtteid ühest suurest renoveerimisprojektist, kus saad kõike sättida täpselt nii, nagu soovid? Ehk sooviksid hoopis pidada väikest külalistemaja või hotelli, mille oled oma kätega valmis teinud? 

Need neli põneva ajalooga hoonet ootavad pikisilmi uut ettevõtlikku omanikku. Kõik nad vajavad renoveerimist, kuid hoole ja armastuse abil on kõigil neil potentsiaali saamaks kauniks majutus- või elukohaks või hoopis millekski muuks.

Endine meierei Porkuni järve ääres, 40 000 €

Maalilise Porkuni Suurjärve läheduses asuv 1449,8 m² suurune meierei koosneb eri aegadel ehitatud osadest, millest vanim on maakividest ja paekividest, uuemad tellistest ja silikaadist. Esimesel korrusel on võlvidega saalid, kaks võlvkeldrit ja mitu väiksemat tuba, teisel korrusel asuvad bürooruumid ja elamistoad. Olemas on projekt ja ehitusluba maja renoveerimiseks majutuskohaks.

Vesiveski Harjumaal Padise külas, 39 000 €

Looduskaunis piirkonnas Padise külas on müüa vesiveski kinnistu. Kuigi vesiveski vajab renoveerimist, on säilinud tolleaegsed tööseadmed. Ehitisel on osaliselt muinsuskaitse piirang. Läheduses asuvad renoveeritud Padise mõis, kloostrikompleks ja kõik eluks vajalik.

Mõisa viinaköök Märjamaal, 38 900 €

19. sajandil ehitatud ning Valgu mõisa hoonetekompleksi kuulunud viinaköök lõpetas tegevuse umbes sajand tagasi. Vahepeal on hoones tegutsenud meierei ning seal on asunud ka eluruumid, kuid praegu ootab tühjana seisev hoone uusi armastavaid omanikke. 

Paekivist põhikonstruktsioonidega hoone on rahuldavas seisukorras ning vajab põhjalikku renoveerimist, eriti katus ja katusekonstruktsioonid, aknad ja uksed. Olemas on eskiisprojekt hoone renoveerimiseks ning kasutusele võtmiseks viinaköögi ja majutusasutusena. Kinnistu asub külakeskuse lähedal. 

Endine koolimaja Häädemeestes, 35 000 €

Pärnumaal looduskaunis kohas on müüa jõega piirnev hoonestatud kinnistu. Umbes 1 ha suurusel krundil asuvad endine koolimaja (518 m²), kuur, kelder, kaev, viljapuu ja marjaaed. Majal on suur katusealune ruum. Kinnistu piirneb kalarikka jõega. 

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.