KV.ee blogi

Mida toob uus aasta kinnisvaraturul?

Kinnisvaramaastikule on seniste tegijate kõrvale tekkinud palju uusi väikearendajaid, kes proovivad turuolukorrast kasu lõigata.Foto: Shutterstock

Kinnisvarahinnad on teinud viimastel aastatel hüppelise tõusu, mis on nii mõnegi koduotsija pannud kukalt kratsima. Kuhu edasi? Kas lähitulevikus on oodata turul mingisugust olukorra stabiliseerumist ja millised tuuled puhuvad kinnisvaramaastikul uuel aastal?

On näha stabiliseerumise märke

Uus Maa Pluss partneri Elar Toomsalu sõnul on näha kergemaid stabiliseerumise märke. “Pakkumist tuleb juurde, mis omakorda leevendab turu defitsiitset olukorda,” selgitab ta. Turg jätkub küll kasvavas joones, kuid tempo on aeglustumas. Kuna nõudlus ületab endiselt pakkumise, siis hinnatõus endiselt jätkub, lihtsalt mitte enam nii kiiresti.

Toomsalu sõnul on turule seniste tegijate kõrvale tekkinud palju uusi väikearendajaid, kes proovivad turuolukorrast kasu lõigata.

Kuna turg on endiselt kiiresti kasvav, siis on Toomsalu sõnu näha, et nii ettevõtted kui eraisikud soetavad endale arendusprojektidesse kortereid, et need siis hoone valmimisel või ka juba enne märkimisväärselt kallimalt edasi müüa. 

Kõrgelt nõutud piirkondades jätkub korterite põud

Kõige suurem korterite põud jätkub endiselt kõrgelt nõutud piirkondades nagu Tallinna kesklinnas, Põhja-Tallinnas, Kristiines ja ka Nõmmel. “Linnalähedastesse piirkondadesse on planeeritud palju uusi arendusprojekte, mis leevendab sealset defitsiiti ning olukord on stabiliseerumas,” lisab Toomsalu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.