KV.ee blogi

Miks osta omale maja just talvel?

Foto:Pixabay.

Kinnisvaramüügi kõrgajaks on teadagi soojad ja ilusad suvekuud, eriti majade puhul. Kes meist ei sooviks kolida oma uude koju keset linnalaulu ning lokkavat loodust? Üllataval kombel võib parimaks kolimisajaks osutuda aga hoopis talv.

Müüjad on paindlikumad

Kui koduomanikud on majad talviti müüki panevad, peitub selle taga tavaliselt mõni suur plaanimuutus elus või soov edasi liikuda. Vahel on selleks uus töökoht või siis hoopis suveks valmis vaadatud uus elamu. Õigel ajal õige koha leidmine võib viia tõesti kiire tehinguni.

Kuigi see reegel pole nagu aamen kirikus, kipuvad majade hinnad talviti olema pisut madalamad. Nõudlus on väiksem, ligipääs vahel ilmastikuolude tõttu kehvem ning ülalpidamiskulud kõrgemad. Kombineeritult eelmise punktiga võib see viia soodsa hinnani, mida on võimalik isegi madalamaks rääkida.

Ehituskvaliteet saab parema ülevaate

Korterite puhul võib turul raskeks minna sügiskuudel, kui algab kooliperiood ning majade puhul kevade saabudes. Talviti on konkurents elamu soetamisel tavaliselt väiksem ja kinnisvaraomanikud seetõttu ka rahulikumad ja vähem pinges.

Kui õues möllab karge ja külm talv (mis küll nüüdseks on haruldaseks muutumas), on võimalik maja objektiivsema pilguga vaadata. Kas ruumid on hästi soojustatud? Kas maja hoiab temperatuuri stabiilselt? Kuidas on olukorrad ligipääsuga? Suviti sellistele küsimustele reeglina kiiret vastust ei leia, sest ilmad on paremad ja kulud madalamad.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.