KV.ee blogi

Miks tasub osta kodu uusarendusse?

Sandra Alliksaar usub, et täna pole küll Eesti turul võimalik korterit kui “põrsast kotis” osta, sest enamus arendajad on teada ning nende tööd on näha.Foto: Shutterstock

Kinnisvaraturul on uusarendusi pidevalt juurde kerkimas ning majja planeeritavad korterid lähevad müügiks juba enne kui maja ehitus algab. Selleks, et leida parim lahendus ja soetada endale tõeline unistuste kodu, tasub käia ja uurida arendajate varem tehtud töid ning suhelda arendajatega.

Millised eelised on uusarendustel järelturul olevate kodude ees, räägib lähemalt Endover Kinnisvarabüroo müügi projektijuht Sandra Alliksaar.

Tutvu arendajate töödega

Sandra Alliksaar usub, et täna pole küll Eesti turul võimalik korterit kui “põrsast kotis” osta, sest enamus arendajad on tuntud ja nende tööd on näha. “Eestis on seadused väga hästi reguleeritud, mis kaitsevad ostjaid,” selgitab ta. 

Kui ostuhuvilisel ikkagi tekib ebakindlus, siis soovitab Alliksaar uurida arendaja varasemaid töid ning vaadata nende arengut läbi aastate. “Arvamusi on alati palju, seepärast soovitangi päriselt minna arendaja värskemate projektidega tutvuma, et näha nende praegust taset. Juttude peale ei tasu pead norgu lasta, sest oma silm on ikkagi kuningas,” lisab ta.

Lisaks tasub küsida informatsiooni arendajate müügiinimeste käes, kes kindlasti suurima heameelega aitavad. Alliksaare sõnul võib paluda tutvuda näiteks siseviimistluspakettide materjalidega, sest näidised on üldjuhul kõigil suurtel arendajatel olemas. “Endoveris kutsume igapäevaselt kliente kontorisse uute puhul, et neid detailideni kurssi viia,” räägib ta.

“Kuna mõni inimene vajab rohkem visualiseerimist, siis viime sageli inimesed sinna samasse kohta kohale, kuhu tulevikus majad kerkima hakkavad,” märgib Alliksaar. Ja kui ka sellest väheks jääb, siis kutsub maakler neid tutvuma näidiskorteritega, et saaks tõelist kodutunnet tunda.

Arendaja tegeleb juriidiliste küsimustega

“Kliendil on õigus valida endale unistuste kodu ja nii lihtne see ongi,” räägib Sandra Alliksaar. Klient saab uusarenduse puhul valida endale jooniselt sobiva korteri ning sinna sobivad siseviimistluspaketid. “Kõik arendaja kohustused pannakse lepingusse notariaalselt kirja, mis aitavad ja kaitsevad klienti kõige hullema eest,” selgitab ta.

Arendajal on meeletu vastutus kogu protsessi välte. “Arendaja peab kinni pidama kuupäevadest ja isegi nendest, mille osas arendaja ise kontrolli ei oma,” toonitab maakler. Näiteks toob ta välja ehitus- ja kasutusloa saamised, mille saamiseks käib taustal meeletu töö, kuid paljud ostjad ei pruugi seda teadagi.

“Arendaja võtab endale vastutuse tagada inimestele õnnelik ja rahulik elu ilma juriidiliste probleemideta, et inimestel ei tuleks seal elamise ega enda vara müümisega hiljem probleeme,” rõhutab Endover kinnisvarabüroo müügi projektijuht.

Kodu, kus kõik on enda käe järgi tehtud

Uusarenduse ostmise puhul on Alliksaare sõnul suurimaks eeliseks see, et klient saab endale täiesti värske kodu, kus kõik on tema enda käe järgi tehtud. Uue kodu omanik ei pea ise enam suuremale remondile raha panustama. Lisaks on siseviimistlustöödel kaheaastane garantii. 

“Üldjuhul on uutel majadel kõrgemad energiaklassid ning soodsamad kommunaalid, mida toetavad kaasaegsed lahendused,” selgitab Sandra Alliksaar.

Kui kodu juures tekivad küsimusi, saab klient alati pöörduda arendaja poole ning sinu muredega tegeletakse.

“Vähemoluline ei ole emotsioon, mis uue kodu tundega kaasneb,” lisab maakler. 

“Ja kui ka peaks mingil põhjusel pärast sissekolimist tekkima tunne, et see pole ikka see õige, siis on võimalik suure tõenäosusega see ka väga hea hinnaga edasi müüa,”  kommenteerib Alliksaar.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.