KV.ee blogi

Millele pöörata tähelepanu suvila ostmisel?

Kinnisvaramaakler Lauri Esko sõnul on inimeste hulgas eelkõige populaarsemad merelähedased kinnistud.Shutterstock

Päikesepaisteliste ilmade saabudes ihkatakse ikka linnakärast eemale ning peas hakkavad keerlema mõtted, et ehk võiks soetada päris oma suvila. Kuhu see osta ja millele enne lepingu sõlmimist tähelepanu pöörata, räägib 1partner kinnisvarabüroo kinnisvaramaakler Lauri Esko.

Hinnas on mereäärsed kinnistud

Lauri Esko sõnul on inimeste hulgas eelkõige populaarsemad merelähedased kinnistud ning tema sõnul loeb inimeste jaoks maakodude puhul väga palju maatükkide suurus. “Eelistatuimad on krundid, mis on umbes 4000 m2 suurused,” lisab Esko. 

Esko, kes ise tegutseb peamiselt Tallinnas, räägib, et eelkõige otsivad inimesed maakohti, mis on Tallinnast maksimaalselt ühe tunni autosõidu kaugusel. Kinnisvaramaakleri sõnul on kokkuvõttes muidugi iga inimese soov erinev. “Mere või mõne teise suurema veekogu lähedus tuleb kindlasti kasuks,” lisab Esko.

Pööra tähelepanu hooajavälisele ajale

Suvila ostmise juures tasub Lauri Esko sõnul tähelepanu pöörata nii mõnelegi asjale. Esiteks tasub kinnisvaramaakleri sõnul kontrollida, milline on krundi seisukord vesisel aastaaajal. Kuna tihti asuvad suvilad eemal suurtest keskustest, siis tasub kindluse mõttes jälgida, milline on suvilale ligipääs näiteks lumerohkel talvel. “See annab võimaluse saada teada, kas suvilas on võimalik ka talvel elada, või saaks seda näiteks välja rentida,” räägib Esko.

“Kui on plaanis suvilat müüa, on enne hooaja algust mõistlik kontrollida dokumentatsiooni ja veenduda, et suvila potentsiaalsete huviliste silmis võimalikult atraktiivne oleks,” räägib kinnisvaramaakler. Lauri Esko soovitab üle vaadata, kas suvilas on tarvis teha parandustöid, mis hinda tõstaksid. “Tasub kontrollida, kas kinnistu juures tehtud ümberehitustööd kajastuvad ka ehitusregistris,” lisab ta.

Suvekorterid, mis ei vaja lisainvesteeringuid

Rääkides sellest, kas lisaks suvilatele või selle asemel mõtlevad inimesed ka suvekorteri omamisele mõnes suvituslinnas, siis arvab Esko, et sel suvel võib see teema ülemaailmsest pandeemiast ja reisipiirangutest tingituna olla aktuaalsem. “Keskmine suvekorteri ostja on tavaliselt keskmisest jõukam inimene, kellele sobib 2-3 toaline korter, mis ei vaja suuremaid investeeringuid,” lisab kinnisvaramaakler.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.