Millele pöörata tähelepanu üürikorteri sisustamisel?

Üürikorteri sisustamine ja kujundamine võib omanikule peavalu põhjustada, kuid tegelikult on paljudel üürihuvilistel sarnased huvid ja vajadused. Millele üürikorteri sisustamisel tähelepanu pöörata, räägib Uus Maa Central kinnisvarabüroo partner ja kutseline maakler Eve Kaunis.

Õige sihtgrupp

Kuna kodu valitakse paljuski emotsioonist lähtuvalt, tuleb omanikul üürikorteri sisekujundusele ja sisustusele kindlasti tähelepanu pöörata.

Ent kuidas seda kõige õigemini teha? “Kõigepealt peab teadma, kellele soovitakse korterit üürida. See tähendab, et tuleb määrata sihtgrupp,” selgitas maakler.

Kui sihtgrupp on selge, tuleks analüüsida, milline sisekujundus seda klientuuri kõnetaks. “Kui tegu on kahetoalise korteriga, kuhu tõenäoliselt tuleb elama noorpaar või iseseisvat elu alustav noor, siis ei ole mõistlik värvida ühte seina roosaks või katsetada muid omamoodi disainlahendusi,” rääkis Eve Kaunis.

“Sellele sihtgrupile meeldib enim heledates toonides, neutraalne sisekujundus,” lisas ta.

Vajalik mööbel ja tehnika

Sageli murravad korteriomanikud pead selle üle, millised mööbliesemed või kodutehnika üürikorteris olema peaks, et see huvilisi ligi meelitaks. “Selle küsimusega pöörduvad meie poole paljud kliendid,” kinnitas maakler.

Kui alustada korteri sisustamist nii-öelda nullist, siis peaks sinna kindlasti paigaldama kvaliteetse köögimööbli koos -tehnikaga. “Sinnahulka võiks kuuluda pliit, ahi, õhupuhastaja, külmkapp ja sügavkülmik ning nõudepesumasin,” rääkis ta.

“On olnud mitmeid juhtumeid, kus uuemas majas olevatesse korteritesse pole paigaldatud nõudepesumasinat ning just seetõttu kliendid neid kortereid ei valinud,” tõdes Kaunis.

Sõltub kokkuleppest

Samuti võiks üürikorteris olla sisseehitatud garderoobikapid, valgustid ja aknakatted. Tualett-duširuumis peaks olema peale sanitaartehnika ka peegel või kapp peegliga.

Ülejäänud mööbel võib olla, kuid ei pea, sest turul on ka palju neid üürihuvilisi, kel enda mööbel olemas. “Kui tuleb aga üürnik, kes soovib korterisse elama asuda pikemaks ajaks ning ta vajab lisamööblit, siis saab omavahel kokku leppides soetada ka selle,” ütles maakler.

Neutraalne sisekujundus

Ent milline võiks olla üürikorteri sisekujundus? Siinkohal jagub spetsialistil palju häid soovitusi.

“Korteri põrandad peaksid olema vastupidavast materjalist, mitte pehmest puidust. Samuti oleks tubade seinu mõistlik värvida, mitte tapeediga katta,” tõi Kaunis välja.

Skandinaavia stiil on jätkuvalt väga populaarne, seetõttu võiks liigseid romantilisi elemente pigem vältida. Seetõttu võiks korter olla kujundatud võimalikult neutraalsete toonidega. “Üürnikud toovad ise endale sobivates toonides vajalikud esemed kaasa,” sõnas ta.

“Kui üürikorter sobiks ka üksikule meesterahvale, kuid on kujundatud romantilises stiilis, siis see sihtgrupp korterit oma koduks suure tõenäosusega ei vali,” näitlikustas maakler.

Mugav, ent kaasaegne

Sageli võib korterimanikule tunduda, et valida tuleks võimalikult vastupidav mööbel, ent sageli võib juhtuda, et üüriline soovib omaniku mööbli korterist ajutiselt ära viia.

“Mitmed üürikorterite omanikud on valinud enda korterisse näiteks nahkdiivani, sest seda on kergem puhastada. Meil on mitmeid juhtumeid, kus omanik peab nahkdiivani korterist ära viima, sest seal ei ole lihtsalt mugav istuda,” rääkis Kaunis.

Samuti pole uut või renoveeritud korterit mõistlik sisustada vana mööbliga. “Mõistlik on vaadata, et sisustus oleks kaasaegne ning võimalikult ühes stiilis,” lisas ta.

“Oluline oleks tähele panna ka seda, et kui üürnik tuleb korterisse enda sisustusega, siis tuleb paigutada mööbli jalgade alla pehmendused, et põrandad ei saaks kahjustatud,” soovitas Eve Kaunis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.