KV.ee blogi

Millised on Tallinna kõige populaarsemad üürikorterite piirkonnad?

Vaadates turuolukorda Eesti kõige nõutumal üüriturul ehk Tallinnas, siis on Lauri Esko sõnul üürinõudlus olemas igas piirkonnas.

Kui tekib võimalus investeerida ning soovite osta korterit mõttega seda hakata välja üürima, siis tasub nii mõnedki asjad enne läbi mõelda. Soov on ju leida korterile asukoht, kuhu inimesed tahavad elama asuda. Kuid millise suurusega ja millisesse linnaossa korter otsida? Tallinna populaarseimatest üürikorterite piirkondadest räägib lähemalt 1Partner kinnisvarabüroo maakler Lauri Esko.

Võimalusel kortereid pigem ostetakse

Kui vaadata inimeste harjumusi, siis sõltub Lauri Esko sõnul väga palju inimese eluetapist, kuid võimaluse korral soovivad Eesti inimesed endale kinnisvara pigem osta kui üürida. Seda otsust mõjutab paljuski ka see, et kinnisvarahinnad on võrreldes palgaga suhteliselt mõistliku hinnaga.

1Partner Kinnisvarabüroo maakleri Lauri Esko sõnul tasub väljaüürimiseks mõeldud korteri puhul välja mõelda sobiv tootlus, mida soovite korteriüürist saada. Siinkohal tuleb kindlasti mängu see, kas soovitakse kasutada omakapitali tootlust ehk korter ostetakse eraisikupangalaenuga või soovitakse korter otse välja osta. “Tootlus võiks jääda minimaalselt 5% juurde,” selgitab Esko, kelle sõnul lisandub arvutuskäigule ka kinnisvara hinnatõus vastavalt turuolukorrale.

Tallinna populaarsemad piirkonnad

Vaadates turuolukorda Eesti kõige nõutumal üüriturul ehk Tallinnas, siis on Esko sõnul üürinõudlus olemas igas piirkonnas. “Üldiselt on populaarsemad kohad suuremate ülikoolide läheduses olevad ühe- ja kahetoalised korterid,” selgitab ta. Lisaks ostavad osad investori ka suuremaid kortereid, kus siis üüritakse välja eraldi tube mitte tervet korterit.

Lisaks ülikoolide lähedusele tõstab Lauri Esko esile ka Rotermanni piirkonna, kus objektid lähevad väga kiiresti üüriks. “Samuti otsivad inimesed võimalusi Telliskivi piirkonda korteri üürimiseks,” lisab ta. Samas sõltub päeva lõpuks kõik inimese vajadustest.

Vaadates tänast üürituru olukorda, siis Esko sõnul väga suurt puudust korterite järgi ei ole. “Pigem on puudus paarismajadest ja ridaelamutest,” lisab ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.