KV.ee blogi

Mööbliga või mööblita: maakler selgitab, kuidas peaks kinnisvara välja üürima

Üürikorter.Foto: Pexels

Nii mõnigi üürileandja on tabanud end mõttelt, mida teha korterisse soetatud mööbliga. Kui korter panna üüriturule, siis kas jätta mööbel sisse või anda tulevasele üürnikule puhas plats?

Lahe Kinnisvara Tallinna müügiosakonna juhi, partneri ja maakleri Tauno Pajuri sõnul on hetkel suurem nõudmine möbleeritud korterite vastu. Ometi on tema sõnul ka kahte sorti kliente, kes eelistavad just tühja korterit.

“On palju juhtumeid, kus inimesed müüvad oma senise kodu maha, aga uus ei ole veel päris valmis või kavatsetakse seda ise ehitama hakata,” räägib Pajuri. 

Sellised inimesed vajavad kohta, kus ehitustööde ajal või kuni uue kodu leidmiseni elada. Vanast elamisest on neil aga alles mööbel, mida pole kuhugi panna. Just sellised inimesed soovivadki kolida koos mööbliga.

Samuti eelistavad tühja korterit pered, kes otsivad suuremat eluaset. Neil on tihtipeale juba oma mööbel olemas. 

Peale nende on Pajuri sõnul ka inimesi, kes lihtsalt ei soovi võõras voodis magada ning eelistavad just seetõttu möbleerimata eluaset. 

Valdavalt otsib klient aga möbleeritud korterit. Inimesi, kes rändavad kogu oma mööbliga, pole tema sõnul kuigi palju. “Ilma mööblita korterid on pigem erand,” räägib maakler. 

Detaile tuleb tähele panna

Maakler soovitab möbleeritud korteri välja üürimisel siiski jälgida, et korter ei oleks liiga mööblit täis. Nii sobib korter ka neile inimestele, kes sooviksid tulla vaid osade oma asjadega. Elementaarsete mööbliesemetena võiksid korteris olla diivan, diivanilaud, köögisisustus, voodi ja garderoobikapid või kummutid.

Lisaks sellele tasub teada, et mööbel ei lisa alati korterile väärtust. Mõnikord võib see üürihinna suisa alla viia. Näiteks siis, kui muidu ilusasse korterisse on toodud vana mööbel. “Mõneti on kurb vaadata, kui väga ilusasti viimistletud kodu on mööbliga ära rikutud,” nendib Pajuri ja selgitab, et kui omanik soovib korteri eest kõrgemat hinda küsida, siis peab ka kodu sisu hinnale vastama. 

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.