Müügieelne remont ja kodu korrastamine tõstab kinnisvara väärtust

Kinnisvara ettevalmistamisel on kõige olulisem, et korter oleks puhas ja sisustus paigutatud nii, et ei oleks vanavaralao muljet koos ämblikuvõrkude ja tolmurullidega.Foto: Shutterstock

Kinnisvara müümisel tekib sageli küsimus, kas ja kui palju valmistada pakkumisele minevat kodu enne ette. Kas müüjal tasub veel enne müüki oma kodu juures remonttöid teha või millele tasub tähelepanu pöörata, räägib lähemalt Uus Maa kinnisvarabüroo Jõhvi büroo juhataja Hannes Hallik.

Hea esmamulje loeb

Hannes Halliku sõnul on kliente erinevaid. “Leidub neid, kes on valmis ette võtma põhjalikku koristustööd või tegema korteris sanitaarremonti. Majamüügi hõlbustamiseks ollakse valmis näiteks seda üle värvima, aeda korrastada,” selgitab ta.

Halliku sõnul tõstab hea esmamulje ostja silmis kinnisvara väärtust ning aitab kiiremini otsuseni jõuda. Samas ei julge ta tuua välja, kui palju võiks kinnisvara hind hea ettevalmistuse korral tõusta. 

“Praktika näitab, et kui müüa samaaegselt sarnaseid kinnisasju samas piirkonnas, millest üks on hooldatud või müügiks ettevalmistatud ja teine mitte, siis kindlasti eelistatakse müügiks ettevalmistatud kinnisvara,” kommenteerib ta.

Hooldamata kinnisvara vastu huvi ei tunta

Soovituslik on ikkagi oma kinnisvara müügi ettevalmistamisesse panustada. Hannes Halliku sõnul on juhtunud olukordi, kus kinnisvara müük ei õnnestus põhjusel, kus müüja ei anna või ei ole võimeline andma oma panust müügi ettevalmistamiseks.

“Kui ikka on valikut, siis hooldamata või räpast kinnisvara üldjuhul ei soovita, see jääb seisma ja hiljem on juba raske selle eest head hinda saada,” räägib maakler.

Halliku sõnul on siin oma töö teha ka kinnisvaramaakleril, kes peab suutma veenda klienti, et tema panus on kinnisvara müügiks ettevalmistamisel väga oluline. “Sellest sõltub lõpuks nii müügiperioodi pikkus kui ka hind,” lisab ta.

Üleliigsed asjad tasub ära visata

Kinnisvara ettevalmistamisel on kõige olulisem, et korter oleks puhas ja sisustus paigutatud nii, et ei oleks vanavaralao muljet koos ämblikuvõrkude ja tolmurullidega. 

“Üleliigsed asjad tuleb lihtsalt ära visata, põrandad-aknad pesta, mööbli ja tehnika osad kinni kruvida ja liimida, puuduvad või katkised põrandaliistud paigaldada,” räägib Hannes Hallik esmastest asjadest, millele müügiks ettevalmistamise juures tähelepanu pöörata.

“Oluline on ka kommunaalarvete ettevalmistamine, mida saaks ostjale näidata,” kommenteerib maakler. Tema sõnul tasub ka uute seadeldiste ja ümberehituste dokumentatsiooni olemasolu. “Selline lisainfo aitab kiirendada ostu-müügi protsessi,” lisab ta.

Jälgi detaile

“Tihti vaadatakse juba müügifotode järgi, millist elamist külastama minna,” räägib Hannes Hallik oma kogemusest. Nii tasub tema sõnul juba fotosessioonil mõelda, kas ikka tasub jätta pesukäsnasid ja nõudepesuvahendi pudeleid köögivalamu servale, mustad riided pesumasinaase või WC-poti kaas avali.

“Soovitan hoopis kõik algselt läikima mõeldud pinnas läikima lüüa, üleliigsed riideesemed ja jalanõud kappidesse korjata ja seinale näiteks mõni sobiv joonistud või foto riputada,” jagab Hallik häid soovitusi.

Tema sõnul ei ole elutoa laual ilutsev tühi lillevaas parim signaal koduotsijale. “Pigem tasub minna lillepoodi ja osta vaasi värsked lilled,” räägib maakler. 

“Oluline on tekitada ostuhuvilistes tunne, nagu nad oleksid jõudnud koju,” kommenteerib ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.