KV.ee blogi

Neli nõuannet, kuidas eriolukorra ajal kinnisvaraasju ajada

Foto: Shutterstock

Kinnisvara ostetakse ja müüakse vastavalt vajadusele, seetõttu toimub tehinguid vaatamata asjaolule, et kehtestatud on eriolukord. Loe viit nõuannet, kuidas toimida kriisi ajal kinnisvara müües ja ostes mõistlikult ning iseennast ja teisi liigselt ohtu seadmata.

Võõrusta külalisi veebis

Kui müüd oma kodu, lepi maakleriga kokku, et esmase “külastuse” teevad huvilised näiteks videokõne kaudu. Päriselt külla lubatakse aga vaid tõsise ostusooviga inimesed.

Loomulikult saab müügi jaoks luua sotsiaalmeedia konto või veebilehe, kuhu on võimalik üles laadida hulgaliselt pilte ja videosid, mis annavad asjast huvitatuile esmase ja põhjaliku info objekti kohta. Nende meediumite abiga saab piirata sotsiaalset suhtlemist ja pakkuda potentsiaalsetele ostjatele ikkagi ülevaatlikku ringkäiku mis tahes korteris või majas.

Pildimaterjal on nüüd eriti tähtis

Ajal, kus külaskäike ja kohtumisi tuleb vältida, on kvaliteetsete fotode ja videote olemasolu eriti tähtis. Kui sul ei ole seni olnud viitsimist või mahti müügikuulutust heade piltidega täiendada, siis on viimane aeg see ette võtta.

Paha ei tee ka müügikuulutuse sõnastuse üle vaatamine ja värskendamine. Lisa kuultusse võimalikult palju üksikasju, kuid veendu, et tekst jääks lihtsasti loetavaks. Nii saavad veebiostlejad parema ettekujutuse võimalikust tulevasest kodust.

Allkirjasta dokumendid elektroonselt

Eestis ei ole digiallkiri midagi uut ning praegu on tark seda kasutada, kui vähegi võimalik. Seegi on üks moodus vähendada isiklike kohtumiste arvu (ja mugav ning asjakohane kasutada ka siis, kui eriolukord läbi ning elu liigub taas harjunud rööbastesse).

Valmistu pikaks müügiperioodiks

Tavapärane äritegevus on paratamatult veidi soiku jäänud ja seetõttu valmistu oodatust veidi pikemaks müügiperioodiks.

Kui müük loodetult ei suju, ära siiski kiru eriolukorda. Mõtle ning pea hoopis nõu oma maakleriga, kas ja mida saaksite teha, et rohkem ostjaid ligi meelitada. Ehk on vaja täiendada müügikuulutust? Lisada pilte ja virtuaaltuure? Või hoopis teha korrektiive müüdava objekti hinnas?

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.