KV.ee blogi

Pane suvemaja raha teenima

Foto: Shutterstock

Välismaale reisimise võimalused on paari kuuga tublisti kahanenud ning paljud puhkuseplaanid seetõttu maha maetud. See tähendab, et suur osa suvepuhkustest veedetakse kodumaa pinnal.

Kui sul on maamaja või suvila, mida just ülemäära sageli külastada ei saa, on õige aeg see tulu teenima panna.

Üüriturul napib suvilate pakkumisi

Heas seisus ja mõnusas asukohas suvilate nappus on üüriturul püsinud tegelikult juba aastaid. Nüüd, pärast mitmekuist karantiinis püsimist, soovitakse linnast välja pääseda varasemast veelgi enam.

Turul on seega kasvanud nõudlus üüripakkumiste järele, aga kindlasti ei kao kusagile ka ostuhuvilised, kes otsivad suvekodu päris endale soetamiseks.

Seega – kui sul on kena suvemaja, mis suurema osa ajast tühjalt seisab, on hea mõte see üüriturule paisata. Eriti popid on Harjumaal, Tallinnast umbes poolesaja kilomeetri kaugusel asuvad suvituskohad. Kuid ära ei põlata ka teistes paikades asuvaid suvilaid.

Maikuus on müügiks viimane aeg

Kui plaanid suvekodust päriselt loobuda ja selle maha müüa, tasub teada, et magusaim müügiperiood on juba peaaegu möödas.

Tihti kiputakse arvama, et parim suvila müümise aeg on suvel, juunis ja juulis. Tegelikult see nii ei ole. Kibedaim kauplemine käib selles vallas hoopis märtsis, aprillis ja mais.

Suvel müüki paisatud objektid jäävad aga sageli üsna pikaks ajaks uut omaniku ootama, sest tõsisemad huvilised on selleks ajaks endale juba uue suvituspaiga välja valinud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.