KV.ee blogi

Plaanid müüa kinnisvara? Loe, kuidas valida hea maakler

Kinisvara müües on mängus suured summad, väärt maakleri leidmine on aga paras proovikivi. Et õnnestunud valik teha, uuri potentsiaalse maakleri tausta ja küsi temalt enne kokkulepete sõlmimist järgmised neli küsimust.

Kas maakleril on kutsetunnistus?

Eestis on kinnisvaramaaklereid palju, kuid paraku ei ole sugugi kõigil selleks tööks vajalikke teadmisi. Eelistada tasub koolitatud, kutsetunnistusega maaklerit kes oskab kinnisvara adekvaatselt hinnata. Teab, kuidas suhelda võimalike ostjate ja pankadega ning kel on ülevaade ostu-müügitehinguga seotud juriidilistest nüanssidest.

Kuidas kavatseb maakler kinnisvara müüa?

Uuri potentsiaalselt maaklerilt, kuidas ja missugustes kanalites ta kavatseb kinnisvara müüma hakata. Kindlasti ei tasu rahulduda vastusega, et ta paneb müügikuulutuse üles kinnisvaraveebi. Seda oskab igaüks ka omal käel teha. Hea maakler peab oskama kasutada teisigi reklaamikanaleid (kas või näiteks sotsiaalmeediat), olema valmis tegema koostööd kolleegidega, tööd tegema ka õhtuti ning nädalavahetusel jne.

Missugune on maakleri varasem müügiajalugu?

Uuri maaklerilt, kui pikk on keskmiselt tema objektide müügiperiood, kui palju tehinguid ta läinud aastal sõlmis. Ning muidugi mis sorti kinnisvara ta kõige enam müüb ja kas ta on teatud piirkonnale spetsialiseerunud. Suurepärane villade müüja ei pruugi osata kaubelda väikeste korteritega ning magalarajooni maakler tegeleda luksusasumi kinnisvaraga.

Kuidas ja kui sageli on maakelril plaanis sinuga suhelda?

Hea maakleri kohustus ei ole ainult võimalike ostjatega suhtlemine. Ka müüdava objekti omanikul peab olema pädev info asjade seisust. Hea maakler jagab iga nädala või paari tagant infot objekti vaadatavuse, kontaktide arvu ja ostjate tagasiside kohta. Kui müük ei suju, on maakleri kohustus teha ka ettepanekuid, kuidas edaspidi toimida.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.