Üheksa küsimust, mida küsida maaklerilt, kui lähed üürikorterit vaatama

Kui oled äsja üürikorteri vaatamise kokku leppinud, on tõenäoliselt ainuke mure sinu peas see, kas oled ikka piisavalt kiire või napsab keegi su unelmate kodu eest ära.

Kiirustamise asemel võiksid hoopis koostada nimekirja asjadest, mida maaklerilt korteri kohta küsida tahad. Nii saad kohe kõik vastused ja sa ei pea hiljem muretsema ega üle helistama. Siin on mõned küsimused, millele võiksid kindlasti enne oma jah-sõna ütlemist vastused hankida.

1. Kui kiiresti jõuan autoga kesklinna või tööle? Kui palju aega läheb tipptunnil?

Jah, Google Maps võib sulle ju teatada, et kesklinna jõuab 15 minutiga. Tipptunni ajal on olukord aga hoopis teistsugune. Et sa esimesel päeval ikka õigeks ajaks kooli või tööle jõuaksid, tasuks uurida, kui kiiresti saab linna just hommikusel ja õhtusel tipptunnil. 

2. Kuidas on lood kuritegevusega?

On oluline, et tunneksid end oma uues kodus turvaliselt. Uuri, kui tihti käib majas politsei, kas tänavad on valgustatud ning millised on piirkonna probleemid.

3. Kas läheduses asub mõni maja, kus põlevad tuled kuni hilisööni?

Sellised hooned võivad olla tehased, kultuuri- ja vabaajakeskused ning ka supermarketid.

Vahel ei oska üürnik kartagi, et otse üle tee asuv kauplus, mis on küll hea, võib su magamistuba ebamugavalt valgustada ka siis, kui tahad magama minna. Niisamuti pole just kõige meeldivam, kui kuuled magamistuppa ära, et sulgemiseni on jäänud veel 15 minutit.

4. Kas ma võin seinu värvida või seina auke puurida?

See on asi, millele me sisse kolides tihti ei mõtle, kuid küsimus kerkib pinnale tavaliselt kohe, kui hakkad kodu sisustama ning tahaksid oma raamitud fotosid või sõbranna kingitud maali seinale panema hakata. Parem on see enne selgeks teha kui hiljem seletust anda.

5. Millal tehti korteris viimati remonti? Kas midagi on plaanis enne sinu sissekolimist välja vahetada või uuendada?

On oluline teada, kas viimane remont tehti paari või paarikümne aasta eest. Kui näed midagi, mis on katki või logiseb, tasub sellele kohe tähelepanu pöörata — nii on lootust, et asjaga tegeldakse enne, kui sa sisse kolid.

6. Kas trepikojauksed käivad lukku? Kuidas saavad sisse külalised? Kas koridori võib jätta lapsevankri või ratta?

Enamik trepikodadest on tänapäeval lukus, aga võiksid uurida, kuidas saavad sisse su külalised. Kas korteris on fonolukk või käib trepikoda lukust lahti koodiga?

Kui midagi sellist pole, siis külalisi vastu võttes pead tõenäoliselt pidevalt trepist üles alla jooksma. Ning kui mõnel peaks midagi telefoniga juhtuma, pead valmis olema ka loomingulisemateks lahendusteks, näiteks selleks, et telefonita sõber su akna vastu kive loobib.

Hea on ka uurida, kas ratta hoidmine trepikojas on majas aktsepteeritud või toob see kaasa naabrite pahameele.  

7. Kes on su uued naabrid? Noored või vanemad inimesed? Perekonnad või üksinda elavad inimesed?

Loomulikult ei ütle ei vanus ega perekonnaseis midagi selle kohta, kas naaber on tore või kolgib vastu radiaatorit juba siis, kui sa öösel vannituppa lähed. Samas on see siiski vajalik info.

Näiteks kui jagad trepikoda perede ja vanemate inimestega, on kena jätta koridori väike teade selle kohta, et pead sünnipäeva ning külla tuleb rohkem inimesi ja ka muusika võib mängida veidi valjemalt kui tavaliselt. 

8. Kas lemmikloomad on lubatud?

Isegi kui sa ise pole loomapidaja, võib juhtuda, et keegi palub su abi hamstri hooldamisel või kiindud sa ootamatult ise mõnda tänavakassi. 

9. Kas ja kus võib teha suitsu? 

Võib-olla sind ennast see küsimus ei puudutagi, kuid külla tulnud sõber või sugulane tunneb huvi. Siis on hea, kui on teada, kas suunata ta kööki, rõdule või sootuks tänavale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.