Nädala kuulutus

Aiapidaja abimees: töökas robotniiduk annab suvel rohkem aega lähedastega veetmiseks ja päikese käes logelemiseks

Foto: Shutterstock

Just nagu robottolmuimejad, on ka robotniidukid kogumas rohkem ja rohkem populaarsust ning aina suurem on tõenäosus neid mõnes aias toimetamas näha. Nende populaarsus on ka põhjendatud – robotabilised teevad elu võrratult lihtsamaks. 

Robotniiduk on valmis töötama igal ajal, vurades vaikselt mööda aeda ringi, kedagi häirimata. Mitte ükski naaber ei vihasta, et jälle valel ajal muru niidad, ning suve peale tuleb kokku terve hulk tunde, mille saad kulutada lähedastele, hobidele või iseendale.  

Selleks, et leida just endale sobiva hinna ja võimekusega masin, tasub pilk peale heita nii uutele kui ka kasutatud niidukitele. Kuldne Börs pakub mitmeid erinevas hinnaklassis niidukeid, neist kolme vaatame lähemalt.

Husqvarna Automower 220AC, 490 €

Odavaima robotniiduki võib Kuldsest Börsist endale lunastada vähem kui 500 euroga. Müüdav Husqvarna Automower 220AC on kasutatud, kuid müüja sõnul hooldatud ja möödunud sügisel saanud ka uue aku. Töötunde on robotil selja taga 4924, seega ei ole töö sellele masinale võõras.

Husqvarna Automower 105, 575 €

Robotniiduk Automower 105 on Husqvarna üks soodsamaid niidukeid, mis sobib ideaalselt väiksemasse ja vähem keerukasse aeda. Husqvarna kodulehe andmetel saab niiduk edukalt hakkama kuni 600 m2 suuruse piirkonnaga ning seljatab kuni 25% kallakud. Müügis olev masin on seni teinud tööd vaid 1039 tundi ning sellega saab kaasa laadimisjaama ja toiteploki. 

Robotmuruniiduk E1600, 833,33 €

Veidi enam kui 800 euroga on võimalik soetada endale uus, viienda põlvkonna robotniiduk. 21 kg kaaluv ning 85W võimsusega niiduk suudab ühe tsükliga niita umbes 800 m2, üldise niitmisala võimekus on enam kui kolm korda suurem. Komplektis on laadimisdokk, laadimisjuhe, 100 m perimeetertraati, 100 vaia ning muu vajalik. Niidukit saab juhtida telefonirakenduse abil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.