Sõida suvele vastu: 3 ägedat kaherattalist, millega linna- või külateedel pilke püüda

Foto: Kuldne Börs/auto24.ee

Ilmad on juba piisavalt ilusad, et autoga sõita on enamasti tõeline patt: raiskab raha, saastab õhku ja kõige tipuks jääd ka ilma kaunist linnulaulust, põski paitavast päikesest ja mõnusast kevadõhust.

Kui vahemaad on aga jalutamiseks liiga pikad ja jalgrattaga vändata pole tuju, võib kaaluda näiteks mootorrattast lahjema kaherattalise soetamist – nii jõuad kiiresti sihtpunkti, leiad igal pool parkimiskoha ning saad nautida ka ilusat ilma. Otsisime üles kolm eriti ägedat masinat, mis lisaks funktsionaalsusele püüavad ka jalakäijate ja autojuhtide kadedaid pilke. 

Punane Vespa PX200E Elestart

Selle 1985. aasta kultusrolleriga sõites tundub, nagu vallutaksid mõne idüllilise Itaalia väikelinna tänavaid. Veidi enam kui 15 000 km läbinud roller on heas korras ja hästi säilinud, kõik dokumendid arvelevõtmiseks on olemas.

Vinge elektrimopeed/elektriratas

Selle elektrimopeediga võib liigelda ka rattateedel ning mopeedijuhi lube ei pea selle juhtimiseks olema. Masin suudab sõita kuni 50 km/h ning koht on olemas nii endale ja sõbrale. Lähemal vaatlusel on näha ka iluvigu ning aku vajab vahetamist, kuid muidu on tegu töökorras sõidukiga. 

Heleroheline Tuula

1958. aastast pärinev armas heleroheline Tuula on täielikult restaureeritud ja sõidukorras. Rollerit veab edasi bensiinimootor ning see on täiesti tänavakõlbulik – haara vaid sõber kaasa ja saadki suunduda mõnusalt aega veetma. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.