Survepesuril on võrreldes tavalise voolikuga pesemisega mitmeid eeliseid, mis aitavad hoida kokku ja säästa loodust. Vaatame lähemalt, mida survepesuriga teha saab ja mida tuleb silmas pidada survepesuri valikul.
Esmalt meenub ilmselt survepesurile mõeldes autopesu, kuid lisaks on survepesur üks paljude võimalustega tööriist, mis on ideaalseks valikuks nii koduseks kasutamiseks kui ka professionaalidele.
Survepesurid võimaldavad pinda kiiresti ja tõhusalt puhastada, kasutades survejõudu ja vett. Näiteks leiab Husqvarna survepesurite valikust erineva võimsusega mudeleid, mis vastavad iga kasutaja vajadustele. Need masinad suudavad puhastada erinevaid pindu, sealhulgas kõvakatteid, kive, puitu ja sõidukeid.
Kui palju vett survepesur tarbib?
Olenevalt mudelist on survepesuri vooluhulk 320 l/h ja 650 l/h. Võrdlusena toob Husqvarna ekspert Timmo Kõrran välja, et näiteks tavapärase kastmisvooliku ja kastmispihusti kasutamisel jääb veesurve üldjuhul 2-4 bari juurde aga kasutatav veehulk võib olenevalt kastmispihustist ületada isegi 1500 l/h. “Seega survepesurid on oluliselt veesäästlikumad kuid samas tõhusamad mustuse eemaldajad,” sõnab Kõrran.
Automaatne käivitus-/seiskamissüsteem peatab päästiku vabastamisel seadme töö, mis lisaks säästab ka energiat.
Puhas loodus = puhas südametunnistus
Näiteks on oluline teada ka seda, et Husqvarna survepesurid kasutavad töö jaoks tegelikult umbes 80 protsenti vähem vett kui tavaline voolik. Nii on see ideaalne valik igale poole. Eriti oluline on see teadmine seetõttu, et paljudes kohtades on juurdepääs veele piiratud, mistõttu tuleks selle raiskamist igal tingimusel vältida.
Survepesuri kasutamine aitab säästa loodust ka seetõttu, et vesi on looduslik puhastusvahend, mis muutub koos tipptehnoloogia ja esmaklassiliste seadmetega parimaks ja keskkonnasõbralikumaks valikuks. Lisaks on survepesur ajasäästlik tööriist, sest näiteks puhastustööd, mis tavaliselt võtaksid tunde, saab survepesuriga tehtud mõne minutiga.
Koduümbruse koristamisel on Husqvarna survepesurid suurepärased abivahendid, sest eemaldavad lihtsalt ja kiiresti mustuse ja sisseimbuva mustuse terrassidelt, aedadelt, aiamööblilt ja muudelt välispindadelt. Lisaks saab neid kasutada autode, mootorrataste, jalgrataste ja muude sõidukite puhastamiseks.
Survepesurid on tegelikult hinnatud ka professionaalsetes valdkondades, nagu ehitus, maastikuarhitektuur ja tööstus. Need sobivad suurepäraselt betoonpindade, tööriistade, ehitusmasinate, garaažide ja tööstushoonete puhastamiseks. Olenevalt mudelist pakuvad Husqvarna survepesurid erinevaid funktsioone, nagu erinevad pihustusotsakud ja reguleeritav survejõud, et vastata erinevatele vajadustele ja pindadele.
Survepesurite puhul on oluline järgida ohutusjuhiseid ja kasutada neid vastavalt tootja soovitustele. Õige hooldus ja regulaarne puhastamine tagavad nende pikaajalise töökindluse ja kasutusmugavuse.
Milline survepesur on minu jaoks õige?
Survepesuri puhastustõhususe määrab enamasti see, kuidas veerõhku ja vee vooluhulka koos kasutatakse. Mida suurem on puhastatav ala või tehtavate tööde arv, seda suurem on töö tõhusaks tegemiseks soovitatav puhastustõhusus.
Husqvarna tootevalikus on mitmeid erinevaid võimalusi ja näiteks 100-seeria survepesurid on loodud lihtsamate puhastusülesannete jaoks, nagu terrassid ja aiavarustus.
200-seeria survepesurid on vastupidava ja eesmärgipärase konstruktsiooniga universaalsed survepesurid, mis sobivad ideaalselt enamiku puhastusüleseannete jaoks majas ja aias.
300-seeria survepesurid on suure tõhususega, vastupidavad, pika kasutuskestusega eesmärgipärase konstruktsiooniga survepesurid suurepäraste tulemuste saavutamiseks nõudlike tööde korral, nagu sõidukid ja kiviseinad.
400-seeria on eriti suurte täisfunktsioonidega survepesurite tooteseeria, millel on parim tõhusus ja kasutuskestus. Need on loodud kõige keerulisemate puhastusülesannete jaoks, nagu haagiselamud ja muud suured sõidukid, fassaadid ja kinnisvaraobjektid.
Husqvarna kodulehelt leiab palju infot ja laia valiku erinevaid survepesureid ja nende lisatarvikuid. Õige valiku tegemiseks soovitavad spetsialistid konsulteerida edasimüüjatega, kes on saanud väljaõppe ja oskavad soovitada igaühele just selle õige masina.
Kindlasti tasub kontrollida ka oma elektrisüsteemi ja veenduda, et toiteparameetrid on piisavad.
Ära unusta hooldust ja hoiustamist
Nii nagu iga seadme puhul, on ka survepesuri juures oluline selle puhastamine ja talvine hoiustamine.
Enne survepesuri talvepuhkusele saamist veendu, et survepesur oleks korralikult puhastatud. Eemalda kõik mustus ja üleliigne vesi nii survepesuri korpusest kui ka voolikust. See aitab vältida korrosiooni ja tagab masina parema seisukorra talveks. Eemalda ka kõik survepesuri tarvikud, näiteks pihustusotsakud, puhastusharjad ja voolikud.
Kindlasti pööra tähelepanu sellelele, et kogu vesi oleks survepesuri veesüsteemist välja tõmmatud. See hoiab ära külma ilmaga vee külmumise masinas, mis võib põhjustada kahjustusi. Kui sul on survepesuris survevee vooliku ühendamise võimalus, lülita masin sisse ja lase lühidalt voolikust vesi läbi käia, et eemaldada järelejäänud vesi.
Ideaalne koht survepesuri hoiustamiseks talvel on soe ja kuiv ruum, nagu garaaž või kuur. Kindlasti tuleks vältida külmi ja niiskeid ruume, mis võivad tekitada kondensatsiooni ja roostet. Kindlasti ei tohi survepesurit jätta välja, kus sellel pole kaitset lume, niiskuse ja külma eest.
Talve lõppedes ja enne järgmist kasutamist tee survepesurile põhjalik hooldus. Kontrolli, kas kõik osad on korras, kruvid on kinnitatud ja voolikud terved. Veendu, et veesüsteem on korralikult ühendatud ja lekkimisi poleks. Oluline on järgida tootja poolt antud konkreetseid juhiseid.