See suvi on toonud nii mõnessegi piirkonda tõeliselt suure vihma, mis on tõstnud esile mitu küsimust. Kui heas korras on inimeste kodude vihmaveesüsteemid? Millised võivad olla tagajärjed, kui vihmaveesüsteem on puudulik või vananenud? Mis sellise juhul kõige rohkem kannatada saab?
Vihmaveesüsteemi kõige olulisem ülesanne on juhtida vihmavesi ohutult hoonest eemale. Väga oluline on jälgida vihmaveesüsteemi paigaldusnõudeid ja -juhiseid. Ebakvaliteetselt paigaldatud või katkine vihmaveesüsteem võib tekitada kahjustusi nii hoonele kui ka ümbritsevale pinnasele.
Kõige tõenäolisemalt võib kahjustatud vihmaveerenn või -toru tekitada niiskuskahjustusi hoone seintele. Süsteemi paigaldades on oluline jälgida, et vesi liiguks vihmaveetoru suudmest hoonest eemale, mitte ei koguneks vundamendi äärde.
Sobiva lahenduse leiab igale maitsele
Kui oled oma kodule või kõrvalhoonele uut vihmaveesüsteemi otsimas, siis tasub pöörduda Ruukki poole, kes pakub nutikaid ja elegantseid vihmaveelahendusi, mida on lihtne paigaldada ja hooldada. Ruukki süsteemide värvivalik on väga lai, mis kindlustab, et iga klient leiab oma katusele sobiva veeäravoolusüsteemi.
Vastavalt kliendi soovidele leiab nii kõige populaarsemaid ümaraid vihmaveesüsteeme kui ka kandilisi lahendusi. Esteetilist ilu pakub ka peidetud vihmaveesüsteem, mis sobib klientidele, kes soovivad, et hoone fassaad oleks minimalistlik ja lihtne: vihmaveesüsteem, nii vihmaveetorud kui ka -rennid, peidetakse kauni välimusega katteplekkidega taha turvaliselt ära. Efektiivuses järeleandmisi ei tehta ning peidetud süsteem juhib vihmavett hoonest eemale sama efektiivselt kui kõik teised süsteemid.
Uus suurema läbilaskevõimega lahendus
2024. aastal lisandus Ruukki valikusse Siba Tech vihmaveesüsteem, milles on ühendatud ümar ja kandiline vihmaveesüsteem. Siba Tech lahenduse kasuks räägib tavapärasest suurem läbilaskevõime, mis selle suve vihmasadudele mõeldes võib ka edasipidi kindlasti marjaks ära kuluda.
Aastatepikkuse rahvusvahelise koostöö raames töötati välja tõhusaim ja vastupidavaim vihmaveesüsteem, mille suurus on 135 mm, mis tähendab koguni 13% võrra efektiivsemat pindala. Vastavalt kliendi soovidele on võimalik valida, kas soovitakse kandilise või ümara esiosaga lahendust.
Siba Techi kasuks räägib ka jätkusuutlikkus. Kuna kasutatakse vaid ühte renni, mis on kahtepidi kasutatav. See tähendab, et tootmisele kulub vähem ressurssi, materjali ning väheneb ka transpordile kuluv jalajälg.
Lisaks on igal koduomanikul luua just enda nägemusele sobiv vihmaveesüsteem – omavahel saab kombineerida näiteks kandilise rennipoole ning allatulek ehk vihmaveetoru on hoopis ümar või vastupidi.
Ära unusta hooldamist
Töö vihmaveesüsteemiga ei lõpe pärast paigaldust – seda tuleb ka regulaarselt kontrollida. Soovitatav on vihmaveesüsteem üle vaadata kaks korda aastas, kevadel ja sügisel. Peamiselt kipuvad probleeme tekitama puulehed, mis ummistavad allatuleku, mistõttu ei saa vesi rennist alla joosta ja hakkab otsima uusi kohti, kust end läbi suruda.
Kevadise hoolduse ajal tuleb pöörata suuremat tähelepanu ka rennijätkudele. Need võivad talvel renni tekkinud suure jääkoormuse tagajärjel tilkuma hakata ning vajavad seetõttu uut tihendamist.
Üldjuhul nende kahe toiminguga vihmaveesüsteemi hooldus piirdub ning suuremaid töid majaomanikul teha ei tule. Parima tulemuse saamiseks tasub julgelt pöörduda Ruukki katusemeistrite poole, kes aitavad töö kiirelt ja korrektselt ära teha ja saad olla kindel, et sinu katus on korralikult hooldatud.
Ruukki garanteerib, et vastavalt juhistele paigaldatud ja hooldatud vihmaveesüsteem kestab aastakümneid. Klientide südamerahuks annab Ruukki oma toodetele koguni 20-aastase garantii.