Ajalooline keskus Kalamajas: Volta kvartal toob piirkonda uued ärid ja ettevõtted

Lisatud galerii

Foto: Karl Kasepõld

Põhja-Tallinn on üks kõige kiiremini arenevaid linnaosi, mis üllatab kohalikke järjest uute teenuste, ettevõtmiste ja arendustega. Üheks viimase aja põnevaimaks arenduseks on Kalamaja südames asuv enam kui saja aasta pikkuse ajalooga Volta kvartal, mis toob lähiaastatel linnaossa juurde nii uusi elanikke, aga ka erinevaid ärisid ja ettevõtteid.

Volta kvartalis valmisid aasta lõpus stiilsed paekividetailide ja kaarakendega äripinnad, mis on juba Põhja-Tallinnale iseloomulikult kujunenud huvipakkuvaks erinevate loomeinimeste ja ettevõtete seas. Mitmed pinnad on veel ka saadaval ja ootavad uusi asunikke.

Ühes linnaosaga kasvab ka vajadus teenuste järele

Põhja-Tallinnas on viimaste aastate jooksul avatud mitmeid uusi poode, salonge, stuudioid, söögikohti ning lisaks loome- ja kultuuri valdkonna inimestele tunnevad linnaosa vastu huvi ka IT-ettevõtted ja erinevad iduettevõtted. Mitmed on juba kolinud või plaanivad kolida oma kontorid kesklinnast või kuskilt hoopis kaugemalt Kalamajja, Noblessnerisse või Telliskivisse, et vähendada keskkonnajalajälge ja ajakulu. 15 minuti naabruskonnale ja tiheasustusele kui vajalikule tulvikutrendile viitab ka Rohetiigri ehituse ja kinnivara valdkonna visioon. 

Põhja-Tallinna üheks suurimaks eeliseks ongi võimalus arendeda tiheasustusega terviklikuks piirkonnaks, kus ümberringi kõik eluks vajalik. Samas lisaväärtusena vahetu lähedus kesklinnale, hea ligipääs ratta või tõuksiga ning kiire ühistranspordiühendus teiste linnaosadega. Lähiaastatel lisandub Põhja-Tallinna külje alla uus trammiliin ja endiselt on laual idee arendada piirkonda aktiivne rongiliiklus.

Kalamaja südamesse kerkiv tervikliku elukeskkonnaga Volta kvartal saab olema koduks ja töökohaks ligi 3000 inimesele ja erinevatele äridele ja ettevõtetele. Kvartalisse tuleb nii äri- kui elupindu, vaba aja veetmise võimalusi erinevatele vanusegruppidele, uus kõrghaljastusega park, poed, kohvikud, lasteaed ja väga oodatud on ka mõni spordisaal. 

Voltaga vahetult piirnevasse Krulli kvartalisse on planeeritud tehnoloogiasektori meka. Voltale ja Krullile lisaks on linnaosas käimas veel mitu suurt arendusprojekti, mis äratavad ellu linnaosa eripäraks kujunenud endised tööstuspiirkonnad ning toovad piirkonda juurde nii elanikke kui ka erinevaid teenuspakkujaid.

Unikaalsed äripinnad enam kui 100 aasta pikkuse ajalooga hoones

2022. aasta lõpus valmisid Volta kvartali kõige erilisema ehitise – eelmise sajandi algusest pärit 172 meetri pikkuses kaarakendega paekivimaja ehk Volta Galerii Loftide – eri suuruses äripinnad. Kui 1912. aastast alates valmisid endises masinatehases elektrimootorid ja muud masinad, siis täna ootavad hoone unikaalse disainiga äripinnad ettevõtteid ja ärisid igast valdkonnast.

Volta Galerii Loftide stiilsed ja isikupärased äripinnad sobivad ideaalselt nii teeninduseks kui kaubanduseks, stiilseks show-room’iks või vingeks stuudio- või kodukontoriks. Häid võimalusi pakub Volta ka majutusäriks ja investeerimiseks üürilepinguga kaetud pindadesse. Äritegevust ja nähtavust soodustab asjaolu, et äripindadele pääseb ligi otse tänavatasandilt.

Enam kui saja aasta pikkuse ajalooga hoone muudavad unikaalseks industriaalarhitektuurile omane avarus, ajaloolised maast laeni kaarjad vitriinaknad, ülikõrged – kuni 6,5 meetri kõrgused – laed ja mitmetasandiline planeering. Iseloomu lisavad rekonstrueeritud paekiviseinad ning nendega kokku kõlav siseviimistlus. 

Volta Galerii Loftide hoones on täna pakkumisel 11 äripinda, millest kõige suurem on 320 ruutmeetrit ning sobib hästi esindusbürooks või suuremaks teeninduspinnaks. Äripind kulgeb läbi kahe korruse ning paikneb 172 meetri pikkuse hoone otsas. Täielikult klaasist ülisuur otsasein tagab äripinnale ideaalse nähtavuse. Pakkumisel on ka kümme väiksemat läbi ühe või kahe tasapinna kulgevat äripinda, mis sobivad nii ateljeedeks, büroodeks, müügipindadeks, aga ka näiteks külaliskorteriteks.

Lisaks on hoones saadaval ka 25 mikroäripinda suuruses 16-33 ruutmeetrit. Ruumide funktsiooniks on majutusteenus ning need sobivad hästi üüriinvestoritele sh Airbnb-ks. Mikroäripindade eeliseks on see, et need osa neist tuleb müüki koos sisustusega ning juba sõlmitud üürilepingutega, mis tähendab, et investor saab äripinna, millel on juba aktiivne rahavoog.

Voltasse on oodata mitmekülgset seltskonda

Esimeste teadaolevate uustulnukate seas on näiteks sisukujundustoodete esindussalong, sisearhitektuuribüroo mõned bürood ja külaliskorterid. Samuti on Volta Galerii Loftidesse oodata Eesti kunstnike salongi ja galeriid. 

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.Endover on 25-aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.