Pilk peale: Põhja-Tallinnasse on oodata linna kõige omanäolisemaid äripindu

Lisatud galerii

Linna kõige huvitavama disainiga äripinnad asuvad Põhja-Tallinna südames.Foto: Endover

Põhja-Tallinn on üks linna kõige kiiremini arenevaid linnaosi, kuhu kolib lähiaastatel juurde tuhandeid uusi elanikke. Järjest kasvava elanike arvuga suureneb ka vajadus erinevate teenuste järele ja seepärast tuleb linnal ja arendajal jälgida, et uute kodude kõrvale loodaks ka uusi töö- ja äripindu. 

Elu kolib kesklinnast laiali

Balti jaama turg, Telliskivi poetänav, disainitöökojad, muuseumid ja söögikohad, Noblessneri kino ja uhked restoranid ning Põhjala tehase mõnusad kohvikud, kogukonna-aiad ja töötoad annavad tunnistust sellest, et elu ei koondu enam kesklinna kokku, vaid hargneb üle terve linna laiali.

Põhja-Tallinnas on viimase viie aastaga avatud mitmeid poode, söögikohti ning lisaks kunsti- ja kultuuri valdkonna inimestele tunnevad linnaosa vastu suurt huvi ka näiteks IT-ettevõtted ja erinevad iduettevõtted, kes on juba kolinud või plaanivad kolida oma kontorid kesklinnast või kuskilt hoopis kaugemalt Kalamajja, Noblessnerisse või Telliskivisse ümber.

Põhja-Tallinna eeliseks on vahetu lähedus kesklinnale, hea ligipääs ratta või tõuksiga ning kiire ühistranspordiühendus teiste linnaosadega.

Ainulaadsed äripinnad

Kalamaja südamesse kerkiv tervikliku elukeskkonnaga Volta kvartal on juba 2025. aastaks koduks ja töökohaks ligi 3000 inimesele ja erinevatele äridele ja ettevõtetele. Kvartalisse tuleb nii äri- kui elupindu, rohkelt vaba aja veetmise võimalusi erinevatele vanusegruppidele, täiesti uus kõrghaljastusega park, poed, restoranid, lasteaed ja spordisaal.

Juba sel suvel valmivad eelmise sajandi algusest pärit 72 meetri pikkuses kaarakendega paekivimajas ehk Volta Galerii Loftide hoones elupindade kõrval ka eri suuruses omanäolised äripinnad. Kui 1912. aastast alates valmisid endises masinatehases elektrimootorid ja muud masinad, siis täna ootavad hoone unikaalse disainiga äripinnad iga valdkonna ettevõtteid ja ärisid.

Enam kui saja aasta pikkuse ajalooga hoone muudavad unikaalseks maast laeni vitriinaknad, ülikõrged laed ja mitmetasandiline planeering. Äritegevust soodustab asjaolu, et äripindadele pääseb ligi otse tänavatasandilt. Volta Galerii Loftide äripinnad sobivad ideaalselt nii teeninduseks kui kaubanduseks, stiilseks show-room’ks või vingeks stuudio- või kodukontoriks. 

Äripindade suurus on 12-1500 ruutmeetrit – valik on lai ja võimalusi palju.

Mikropinnad majutuseks on investeering

Põhja-Tallinn meelitab elanike kõrval ka hulganisti turiste ning erilisteks tõmbenumbriteks on Telliskivi, Kalamaja ja Noblessner. Volta kvartal asub Kalamaja südames ehk kõigi kolme keskel ning üks variant on soetada endale äripind, mille saab kujundada hubaseks rendipinnaks.

Euroopas ning eriti Põhjamaades on sellised majutusvõimalused muutunud üha populaarsemaks ning paljud turistid eelistavad hotelli asemel hoopis kõigi mugavustega Airbnb-d, kus on rohkem vabadust ja kodusem tunne.

Enamiku Volta Galerii Loftide äripindade esmane funktsioon ongi tegelikult majutus, mis tähendab, et need sobivad hästi lühiajaliseks rendiks või Airbnb-ks. Äripindade valik on lai ning neid saab kujundada kasutamiseks mitmel otstarbel või hooajaliselt vastavalt vajadusele. 

Kvartal valmib mõne aasta pärast

Uus-Volta tänaval asuvad Volta Galerii Loftid ehk kuni kuue meetri kõrguste lagede ja sisehooviga loft-tüüpi ridaelamu-kodud ja isikupärased äripinnad valmivad juba sel aastal. Samal aastal valmivad ka esimesed Volta Residentside korterid.

2023. aastal valmib Volta Villa ehk endise Volta tehase peahoone, mis rajati 1900. aastal ning millest ehitatakse ajaloolise hõnguga korterelamu. 2023. ja 2024. aasta jooksul valmivad ka Volta Residentside järgmised etapid ja pargiala, kuhu on planeeritud umbes 300 korterit ning park ja vaba aja veetmise võimalused ehk lastele mänguväljakud, pinksi, petanki ja palliplats ja pikniku- ja puhkealad. Kvartal saab ka päris oma lasteaia.

2025. aastasse on plaanitud kvartali viimased hooned ehk Volta elustiilikeskus, mis koosneb ajalooliste paekivihoonete juurde rajatud kahest uhkest kõrghoonest, üks 85 korteriga elutorn ja teine büroopindadega äritorn.

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.

Endover on 25-aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondasid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.