Volta blogi

Volta megakvartalist saab “15 minuti linn”! Endoveri juht Robert Laud selgitab, mida see tähendab

Foto: Endover

11 hektari suurusele Volta tehase territooriumile kerkib tervikliku mikroinfrastruktuuriga kvartal kokku 29 hoonega. Täna toimunud Volta kvartalit tutvustaval sündmusel ütles Endoveri juhatuse liige Robert Laud, et kvartalit hakkab iseloomustama 15 minuti linna kontseptsioon ehk elanikele on kõik eluks vajalik 15minutilise rattasõidu või jalutuskäigu kaugusel.

„Näeme kõnealust piirkonda sümbioosis ning üksteist täiendamas: kvartalite eluolu võtab hästi kokku 15 minuti linna kontseptisoon, millest me oleme Volta kvartali arendamisel lähtunud,“ sõnas Robert Laud. „Kõigi kvartali elanike jaoks on eluks vajalik 15-minutilise rattatee või jalutuskäigu kaugusel: haridus, tervis, töö, meelelahutus, kaubandus. Selline kontseptsioon tõstab elanike õnnetunnet. Suurim stressiallikas inimese jaoks ongi pendelränne töökoha ja kodu vahel.“

Endoveri tegevjuht Robert LaudFoto: Rasmus Kooskora

„Volta kvartal on ajalooline tööstuspiirkond, mis muudetakse nüüd multifunktsionaalseks elu- ja ärikvartaliks, kuhu lisandub ka lasteaed. Kindlasti saab seda kvartalit iseloomustama suur kõrghaljastusega pargiala, mis jääb ainult inimeste käsutusse, sest ligi 1400 parkimiskohta on paigutatud maa alla. Loomulikult hakkavad siin olema samuti elektriautode laadimiskohad ja autojagamispunkt,“ kirjeldas Laud tulevast Volta piirkonda.

„Koko arhitektide industriaalses stiilis Volta Residentside maju on kokku 6, need on seotud maa-aluse garaažiga ning hoonetel on päiksepaneelid, kõikide majade energiaklass on A. Teine oluline verstapost on 1912. aastal ehitatud uhkete vitriinakendega paekivist hoone, mis pööratakse ümber elu- ja ärihooneks, kus on linnakorterid ning teenindus- ja äripinnad. Põnevaks faktiks on see, et kõikidel korteritel on oma privaatne aiaruum. Kogu kvartalit läbib ühtse kõrghaljastusega pargiala, mille suurus on 15 000m2. Näeme Volta kvartalis elamas ja töötamas 3000 inimest, mis on üks tubli väike Eesti linn.“

„Kas Põhja-Tallinnast saab Läänemere Silicon Valley?“ küsis Robert Laud lõpetuseks. Ta märkis, et Krulli kvartali omandas hiljuti Taavet Hinrikus – võib-olla on sinna tekkimas oluline Tallinna tehnoloogialinnak?

„Potentsiaali kindlasti on: arendajad täidavad ja viivad ellu oma missiooni. Meil tuleb teha koostööd linna ja riigiga, sest on küsimusi, mida arendaja ise lahendada ei suuda. Näiteks koolivõrgu rajamine ja Põhja-Tallinna ühendamine kiire rööbastranspordiga, samuti detailplaneeringute kaasajastamine tänapäeva linnaplaneerimise kontseptsioonidega.“

Volta kvartali lansseerimisel esinesid ettekannetega Endoveri juhatuse liige Robert Laud, Tallinna abilinnapea Andrei Novikov, KOKO arhitektuuribüroo arhitekt Andrus Kõresaar ja arhitekt ja linnaplaneerija Juhan Kangilaski.

Endover on 25 aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondasid. Ettevõtte portfellist leiab 70 maja ja 2840 korterit kogupinnaga 368 000 m².

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.