Volta blogi

SUUR GALERII | Piilu sisse Tallinna esimestesse tõeliselt newyorgilikesse korteritesse

Volta Loftid, EndoverFoto: Tõnu Tunnel

Põhja-Tallinn on läbinud vinge uuenduskuuri ning tõusnud üheks Tallinna kõige kiiremini arenevaks ja põnevamaks linnaosaks. Endistesse tööstusrajoonidesse kerkib järjest juurde nii äri- kui elupindu ning ainuüksi Volta kvartali arendus toob linnaossa lähiaastatel 3000 uut elanikku.

Volta kvartalis on Tööstuse tänava ääres praeguseks juba valmis New Yorgi tööstusarhitektuurist inspireeritud 47B Loftid ja Volta Loftid, mille autoriks on Janar Blehner Apex arhitektuuribüroost ning arendajaks Endover.

Tükike New Yorki

47B Loftid on endine Volta tehase kultuurihoone, kus toimusid vanasti kontserdid, autasustamised ja muud üritused. Veel enne rekonstrueerimist toimusid hoones 2015. aasta suvel Linnateatri ja Von Krahli teatri koostöös valminud lavastuse “Vanamees ja meri” etendused. Teatritükk puhus endisele kultuurikeskusele uuesti elu sisse ja aitas Volta tehasel tuleviku piirkonnana taas kanda kinnitada.

Rekonstrueeritud hoone valmis 2016. aastal ning tegemist oli esimese tõeliselt newyorgiliku hoonega Tallinnas. 47B Loftidesse loodi erinevas suuruses unikaalse planeeringuga elupinnad ja esimesele korrusele ka jalgrattaparkla, panipaigad ja äripinnad. Katusel on mõnusad terrassid, kuhu pääseb otse hoones asuva liftidega.

47B Loftide rekonstrueerimisel säilitati ka tükike ajalugu ja hoone fuajees saab näha tehases valminud elektrimootori kullatud 10 000 000. eksemplari.

Hoone arhitektuur ja sisekujundus on ammutanud inspiratsiooni New Yorgi tööstuspiirkondadest: maast laeni aknad, rõdud, kaunid vaated merele ja vanalinnale ja avatud planeeringuga ning klaasvaheseinadega sisekujunduslahendused annavad 47B Loftidele ainulaadse hingamise.

Volta Loftid

47B Loftide kõrvale valmis 2018. aasta lõpus Volta Loftide hoone aadressil Tööstuse 47D. Unikaalse planeeringuga Volta Loftide hoones asuvad pea viie meetri kõrguste lagede ja sisekorrustega korterid. Hoone esimesel korrusel paiknevad äripinnad, kus tegutseb hetkel ka linna populaarseim burksirestoran Viru Burger x Volta. Autod saab parkida mugavalt hoone sisse, kus need on ilmastiku eest kaitstud.

Omapäraste korterite kõrval on palju rõhku pandud ka üldalade disainile. Ka selle hoone fuajeed kaunistab killuke ajalugu ehk hoone all olnud ajaloolise pommivarjendi kuldne uks.

Volta Loftide näol on tegemist ühe Tallinna kõige stiilsema ja terviklikuma näitega tööstusarhitektuurist ja ühtlasi ka linna esimese loft-tüüpi kortermajaga, mis juhatas sisse täiesti uue trendi. Kalamaja oli elupiirkonnana juba armastatud, aga Volta Loftid andsid võimaluse leida endale veelgi omanäolisem kodu.

Volta kvartalis käib juba mõnda aega usin toimetamine ja ehitustöö ning üsna pea on oodata uusi elu- ja äripindu nii päris uutesse hoonetesse kui ka rekonstrueeritud ajaloolistesse hoonetesse.

Juba sel aastal valmivad Uus-Volta tänaval 1912. aastal rajatud ajaloolises paekivihoones Volta Galerii Loftid ehk kuni 6 meetri kõrguste lagede ja sisehooviga loft-tüüpi ridaelamu-kodud ja isikupärased äripinnad. Talvel valmivad ka Volta Residentsid ehk kuus uut A-energiaklassi elamut 148 korteriga.

Volta kvartali uute kodudega saad tutvuda Volta kodulehel.

Endover on 25-aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondasid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.