Volta blogi

Uued hooned püsti: vaata, kuhu maani on jõutud Volta kvartali ehitusega

Lisatud video

Üht-teist valmib Voltas juba käesoleval aastal.Foto: Kaupo Kalda

Volta kvartalis on käimas põnevad ajad: kevadel asetati nurgakivi kvartali esimesele uusehitisele ning tänaseks on avalikkuse pilgu eest peidus platsile kerkinud juba mitu uut hoonet. Ajaloolised Volta Galerii Loftid saavad valmis juba sel sügisel, kvartali esimesed uusehitised ehk Volta Residentsid aga talvel. 

Kokku kuus uut hoonet

Kvartali esimeste uusehitiste ehk Volta Residentside I ja II etapi hoonete täiskõrgus saavutatakse selle aasta neljandas kvartalis ehk sügisel ning aasta lõpuks valmivad ka juba esimesed korterid. Volta Residentside ehitus jõuab lõpule 2023. aasta esimeses pooles. 

Sisekvartali rahulikku privaatsusesse peidetud Volta Residentside hoonetes on valikus 1-4-toalised korterid, sisekorruste ja erinevate tasapindadega loftid, aga ka eksklusiivsed penthouse korterid, millelt avaneb imeilus vaade nii merele kui vanalinnale. Hooned seob tervikuks kvartali sisemusse rajatav kõrghaljastuse ja puhkealadega roheline park.

Tegemist on küll uusehitistega, kuid hoonete disain kõlab kokku kogu kvartali tööstusarhitektuurile omase ilmega ning on inspireeritud Volta legendaarsest vahvlimasinast. Hoonetel on maast laeni ruudustatud aknad ning dekoratiivsete piiretega rõdud, mis meenutavad tervikuna vahvlimasina ruudustikku ning nurgelisi vorme.

Kvartali kõige erilisem paekivihoone

Enne uusehitisi valmib aga Volta kvartali üks omanäolisemaid hooneid ehk eelmise sajandi algusest pärit 172 meetri pikkune kaarakendega paekivimaja – Volta Galerii Loftid. Hoonete täiskõrgus on juba saavutatud, kuid sissekolimiseks saab hoone valmis aasta neljandas kvartalis.

Ajaloolisse hoonesse rajatakse kuni kuue meetri kõrguste lagedega läbi kolme korruse planeeringutega townhouse– ja lofti-tüüpi korterid ning äripinnad. Kuni 150-ruutmeetrise pindalaga kodude juurde kuulub ka 100-ruutmeetrine isiklik haljastusega muruala ja terrass.

29 hoonest koosnev Volta kvartal valmib 2025. aastaks ning pakub elu- ja töökohta kokku ligi 3000 inimesele. 

Video: Kaupo Kalda

Volta kvartali arengul saad silma peal hoida kvartali kodulehel.

Endover on 25-aastase tegutsemiskogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, mis loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.