Uued kodud tulekul! Algab Volta kvartali järgmine suur etapp

Volta kvartalis sügisel valminud etapi kodudest on müüdud üle 90 protsendi ning tänaseks on alanud ka päris uue etapi Volta Residentside A energiaklassi kodude müük. Arenduse kiire tempo taga on ühest küljest ostjate püsivalt suur huvi populaarse piirkonna ning ajaloolise hingega arenduste vastu, aga ka Põhja-Tallinna piirkonna kui terviku hüppeline areng, eesotsas Noblessneri, Volta, Krulli jt. 

Esimesed uued kodud juba 2024. aastal

Volta kolmas etapp toob kaasaegsesse 15-minuti linna põhimõttel rajatavasse kvartalisse juurde kolm uut Apexi arhitektuuribüroo kavandatud Volta Residentside kortermaja. Sarnaselt juba valminud hoonetega, peegeldub ka uute Volta Residentside arhitektuurikeeles endise tööstuskvartali industriaalstiil ja enam kui 100 aasta pikkune lugu. Lisaks ajaloole väärtustatakse Volta uusehitistes ka energiatõhusust, hoonete katustele paigaldatakse päikesepaneelid, hoonete juurde jalgrataste parkla ning elektrisõidukite laadimisvõimalus. 

Uute Volta Residentside hinnad ja plaanid on tänaseks avalikud ning müük samuti alanud. Valikus on 44-127m2 suuruses avarate stiilselt ruudustatud akende ning kõrgete lagedega korterid, mille juurde kuuluvad rõdud ja terrassid. Esimeste korruste kodudest saab astuda otse õue privaatsele terrassialale. Hoonete kõrgematel korrustel asuvad avarad penthouse-korterid, kust avanevad vaated merele ja vanalinnale. Esimesed kodud valmivad juba 2024. aastal. 

Uusehitiste kõrval rekonstrueeritakse uue etapi raames ka järgmine oluline killuke ajalugu, milleks on kvartali üks kõige väärikamaid hooneid – ajaloolise Volta tööstuskompleksi 1899. aastast pärinev Tööstuse tänava ääres asuv peahoone. Hoone taastamisel säilitatakse võimalikult palju ajaloolisi elemente ning hoone algupärast stiili ja kuju, lisades juurde tänapäevased lahendused ja mugavused. Alles jäävad Volta Villa kaunid ja isikupärased kaaraknad, tõeliselt paksud paekiviseinad ning roosaknad. 

Tallinna kõige kuumem piirkond

Põhja-Tallinna püsivalt kiire areng toob linnaossa lähiaastatel juurde mitmeid tuhandeid uusi elanikke ning erinevaid ärisid ja ettevõtteid. Linnaosas on avatud mitmeid uusi ärisid, poode, salonge, stuudioid ning lisaks loome- ja kultuuri valdkondade inimestele tunnevad linnaosa vastu suurt huvi ka IT-ettevõtted ja erinevad iduettevõtted. Selge suund on kolida kontorid kesklinnast või kaugemalt Kalamajja, Noblessnerisse või Telliskivisse, et vähendada keskkonnajalajälge ja liiklemisega kaasnevat ajakulu. 

Volta kvartal jääb asukohalt kogu arengu keskmesse: mõnesaja meetri kaugusel asub Noblessneri linnak, Krulli kvartal, kuhu on planeeritud tehnoloogiasektori meka ning mille kõrvale tuleb uus Wise’i kontor, lühikese jalutuskäigu kaugusele jääb Telliskivi ja Balti jaam ning 10 minuti kaugusele kesklinn.

Pikas perspektiivis areneb Põhja-Tallinn mugavaks tervikuks, mis seob omavahel Kalamaja, Telliskivi ja Kopli poolsaare tippu kavandatavad Bekkeri ja Hundipea arendused. Terviklik arendustegevus avab tulevikus linnaosa elanikele terve Kopli poolsaare mereääre. Ühes arendustega on linnal kavas täiustada ka Põhja-Tallinna ühistranspordiühendust kesklinna ja muude linnaosadega, tuues trammiliinide kõrvale ühe lahendusena loodetavasti ka Paljassaare rongi.

Mis on tänaseks valminud?

Kaasaegse hingamise saanud ajaloolises Volta kvartalis on tänaseks rekonstrueeritud ja ehitatud 9 uut hoonet. Eelmise etapi käigus taastati üks Tallinna kõige unikaalsem elu- ja ärihoone, 1912. aastast pärinev endine tööstuskeskus Volta Galerii Loftid. Taastatud 172 meetri pikkuses paekivihoones on kuni kuue meetri kõrguste lagedega läbi kolme korruse planeeringuga ja tihedas linnakeskkonnas haruldased townhouse– ja lofti-tüüpi isikliku hoovialaga korterid ning äripinnad. Voltas on end tänaseks sisse seadnud vinoteek, kohvik, erinevad disainipoed, ilusalong ning lemmikloomade grooming

Kvartali esimesed uusehitised ehk KOKO arhitektide poolt loodud A-energiaklassiga Volta Residentsid kombineerivad kvartali enam kui 120 aasta pikkuse ajaloo ja uusarendusele ning industriaal-arhitektuurile omased elemendid, mille tulemuseks on ühed Põhja-Tallinna ühed kõige omanäolisemad hooned. Hoonete arhitektuur on inspireeritud Volta legendaarsest vahvlimasinast – maast laeni ruudustatud aknad ning dekoratiivsete piiretega rõdud meenutavad tervikuna vahvlimasina ruudustikku ning nurgelisi vorme.

Volta Residentside valminud hooned ning uue etapi kolm uut hoonet seob tervikuks tulevikus kvartali sisemusse rajatav kõrghaljastuse ja puhkealadega roheline park.

Terviklik 15-minuti linn

Kokku 29 hoonest koosnev roheline Volta kvartal moodustab tulevikus Kalamaja südamesse innovaatilise ja keskkonnasõbraliku mikrolinna. Kvartali teeb eriliseks selle mugavus ja funktsionaalsus – kogu kvartal on planeeritud 15-minuti linna põhimõttel ehk kõik tööks ja eluks vajalik peab jääma jalutuskäigu kaugusele.

Kvartalisse tuleb nii äri- kui elupindu, vaba aja veetmise võimalusi erinevatele vanusegruppidele, toidutänav, täiesti uus kõrghaljastusega park ja lasteaed.

Hoonete ehituse ning rekonstrueerimise kõrval ei ole tähelepanuta jäänud ka infrastruktuur – koos valminud arendustega on Endover rajanud Põhja-Tallinnasse kaks uut tänavat, Uus-Volta ja Mootori, ning uue tänavavalgustuse, vee- ja kanalisatsioonisüsteemid. Kui suur osa Kalamajast on täna veel ahjuküttel, siis Volta kvartalisse on loodud uus kaasaegne kaugküttevõrk.

Endover on üle 25 aastase kogemusega Eesti kinnisvaraarendaja, kes loob väärtust linnaruumi ning rajab terviklikke elu- ja ärikeskkondasid. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.