Aed

Aiatöödeks vajaminevaid kaupu tuleb kohati oodata nädalaid või isegi kuid

Lähitulevikus vajaminevad aiakaubad tuleks kärmelt ära tellida.Foto: Shutterstock

Ehitus- ja aianduspoodide müügisaalid on suletud ja seetõttu ei kiirusta nende omanikud laovarusid täiendama – võib juhtuda, et ka elementaarsete kevadtöödeks vajalike vahendite tarneajad küündivad nädalate või isegi kuude pikkusteks.

Pindi Kinnisvarahalduse heakorra ärisuuna juht Andrus Limbach ütles, et riigi lukku panek on pannud korraliku matsu ka ehitus- ja aianduspoodidele, mistõttu kaubavalik on ahtake ja kevadiste aia- või metsatööde planeerijatel tasuks teha kiirelt pikk nimekiri vajaminevatest asjadest ning need ära tellida.

„Täpselt nii, nagu talvise külmalaine ajal said nädala jooksul õliradiaatorid otsa, nii on hetkel tung kevadkaupade järgi. Suur vahe on aga selles, et praegu pole poeomanikud eriti motiveeritud laojääke suurendama, sest käibed on oluliselt langenud. Kui reha või muruseemne saab kätte igast aianduspoest, siis veidi spetsiifilisemaid oksalõikureid tuleb juba tellida. Isegi osadest levinumatest lilleamplitest on puudus! Elu on nagu nõukaajal, mil tuli osta seda, mida parasjagu saada oli,“ lisas Limbach.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.