Aed

Botaanikaaia marjapäeval saab soetada istikuid, maitsta marju ja hankida kasulikku infot

Vaarikad.Foto: Shutterstock

Sel laupäeval, 24. juulil algusega kell 12.00 toimub Tallinna botaanikaaias järjekordne marjapäev. Marjapäeval saab kuulata eksperte, maitsta ning hinnata eri sortide marju ja soetada istikuid.

Iga aasta toob ka marjakasvatusse uusi kogemusi – nendest juttu tulebki. Vaatluse all on nii tuntud kui ka vähemlevinud marjataimede (maasikas, vaarikas, sõstar, karusmari, kuslapuu, toompihlakas, mustikas jt) kasvatamine koduaias. Paljunduses olevate sortide eelistest ja puudustest, marjataimede istutamisest ja kasvuaegsest hooldamisest, haigustest ja kahjuritest ning nende tõrjest räägivad Polli aiandusuuringute keskuse teadur Liina Arus ja aiandusagronoom Väino Eskla.

Liina Arus on tegelenud vaarika ja söödava kuslapuu sortidega üle 20 aasta. Viimastel aastatel on ta keskendunud eelkõige vähelevinud marjakultuuride (kuslapuu, toompihlakas, aroonia, ebaküdoonia, lodjapuu, must leeder ja karusmari) uurimisele ja propageerimisele Eesti koduaiapidajate ja kasvatajate hulgas. Hetkel on isiklikus kollektsioonistandikus kasvamas marjakultuure kümnest liigist üle 60 erineva sordiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.