Aed

Botaanikaaia pojengipäev pakub palju põnevat

Foto: Shutterstock

28. juunil toimub botaanikaaias teemapäev „Pühapäev pojengide seltsis“, mis on pühendatud suursugustele, kohati vanaaegseteks lilledeks peetud pojengidele.

Botaanikaaias on eksponeeritud üle 250 rohtse pojengi sordi ja hübriidi, esindatud on nii 19. ja 20. sajandil Lääne-Euroopas, Põhja-Ameerikas kui ka endises Nõukogude Liidus aretatud sordid. Õitsemise tippaeg on sel aastal juuli esimene pool.

Sajandeid on maailmas pojenge kasvatatud ravimise eesmärgil. Ilutaimedena levisid pojengid Eesti taluaedadesse mõisatest, sordivalikuks „punane, roosa, ja valge“.

„Nüüdseks on pojengisõprade valikusse lisandunud sadu põneva õiekuju ning -värviga sorte ja hübriide,“ tutvustab pojengide ajalugu kollektsiooni kuraator Anne Jaakson.

„Teemapäeval saavad huvilised osaleda ekskursioonidel (eestikeelne 12.00 ja venekeelne 13.00) ning küsida kasvatusalast nõu nii aednikelt kui taimekaitsespetsialistilt,“ kutsub kuraator kõiki botaanikaaeda.

Tallinna Botaanikaaia väliterritoorium ja kassa on avatud iga päev kell 10.00–19.00 kasvuhooned 11.00–19.00. Sissepääs teemapäevale tavahinnaga.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.