Aed

Eesti naine avastas koduaia kuuse otsast täieliku anomaalia, inimesed on hämmingus

Tuulepesaga kuusk.Foto: Triinu Simkin

Eesti naine jagas hiljuti sotsiaalmeedias fotosid anomaaliast, mis tema maja taha kuuse tippu tekkinud on. Inimesed on nähtust täielikus hämmingus.

Triinu Simkin postitas mõni aeg tagasi Facebooki kaks fotot majatagusest kuusest, mille tippu on tekkinud ümmargune, justkui hoolikalt pügatud pall. “Mis võib olla põhjuseks, et kuuse tippu selline kaunis pallike on kasvanud?” küsis Triinu ja kinnitas, et keegi seal üleval kuuske pügamas käinud ei ole.

Pere püüdis maapinnalt silma järgi hinnata, mis läbimõõduga moodustis olla võiks, ja ühiselt leiti, et see võib jääda kusagile 1,2 meetri kanti.

Kui paljud kommenteerijad on nähtusest lihtsalt hämmingus, siis leidub ka teadjamaid, kel asjale selgitus pakkuda. Selgub, et tegemist on niinimetatud tuulepesaga, mis tekib puudele, millel mõni geneetiline viga küljes, ehk siis sisuliselt on tegemist geenimutatsiooniga.

Teine variant on, et põhjustajaks on mõni seenhaigus, kuigi seened on tuulepesade ehk tuuleluudade põhjustajateks enamasti siiski lehtpuudel.

Leidub muidugi ka lustakamaid seletusi, näiteks teatakse rääkida, et need pesad tekivad puudele väga tugeva väega kohtades.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.