Aed

Eesti naise koduaias kasvas roos väga lühikese ajaga äärmiselt võimsaks

Uhke `Flammentanz`.Foto: Kerli Vool

Roosid pole just kõige lihtsamad lilled, mida kasvatada. Aga mõnikord juhtub ka nendega nii, et pole väga vaja vaeva nähagi ja tulemus on uskumatult suurejooneline.

Nii kasvatas Kerli Vool oma roniroosi ´Flammentanz` suurt vaeva nägemata kõigest mõne aastaga väga võimsaks. Roos on istutatud viis aastat tagasi ja pisikesest taimebeebist on tänaseks saanud uhke pilgupüüdja.

Juuni 2017

Esimestel aastatel ei teinud Kerli selleks mitte midagi, et lill oma ilu nii võimsalt näidata saaks. Ei painutanud ta sellel oksi maha ega katnud isegi talveks kuidagi. Soodne asukoht päikeselise majaseina ääres sademete eest kaitstult lubas aga sellest hoolimata roosil oma täit ilu näidata.

Juuni 2018.

Viimase aasta jooksul on Kerli taktikat siiski muutnud. “Nüüd saab ta ikka igapäevast hoolt ja armastust, on mul nagu neljas laps kohe,” naerab naine ise.

Juuni 2019.

Kuna taim on nüüd nii suur, siis käib Kerli igapäevaselt ta oksi sättimas ja sidumas ning lille heaolu kontrollimas. “Kastan ja ikka mitu korda päevas käin vaatamas, et temaga kõik hästi,” sõnab ta.

Juuni 2020.

Ja lill, nagu näha, vastab omalt poolt üha hullumeelsema kasvuga: tänaseks katab see tervelt 3×3 meetrit suure ala.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.